Alkol bağımlılarına votka şeklinde tabut

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "Nekropol 2011" defin hizmetleri fuarına dev votka şişesi şeklinde yapılmış tabut damgasını vurdu.

27.10.2011 - 17:27

Alkol bağımlılarına votka şeklinde tabut

Moskova'da Tüm Rusya Fuarcılık Merkezi'nde düzenlenen "Nekropol 2011" fuarında defin hizmetleri veren firmaların ürünleri görücüye çıktı. Ancak fiyatları 300 ila 10 bin dolar arasında değişen tabutlar arasında Güney Afrika ülkelerinden Ganalı sanatçı Eric Adjetey Anang tarafından özel olarak Rusya için hazırlanan votka şeklindeki tabut alkol kullananların keyfini kaçırdı.

Dünyanın farklı coğrafyalarını ziyaret ederek gittiği ülkelerde insanların en çok uğraştığı meslek dallarına uygun tabutlar hazırlamakla bilinen Afrikalı sanatçı, Rusya'da alkolden kaynaklanan ölüm olaylarına dikkat çekmek için votka tabut hazırlamaya karar verdiğini söyledi.

Sibirya ağaçlarını kullanarak hazırladığı votka tabutu tamamlayınca bir davet üzerine Japonya'ya giden Afrikalı sanatçının Moskova'daki yardımcısı Maksim Roznosvetov yaptığı açıklamada, "Bu gördüğünüz tabut, Rus halkının votka tüketiminden vazgeçmesi için yapıldı. Bu sergiyi ziyaret eden vatandaşlarımızın bu konuda ciddi şekilde düşüneceklerini ümit ediyoruz. Tabii ki bu işin bir de ticari tarafı bulunuyor. Diğer hedefimiz de bu tabut için siparişler almaktır. Maalesef henüz kimse siparişte bulunmadı. Diğer balık şeklindeki tabuta gelince bunu Afrikalı sanatçı kendi ülkesindeki gömme geleneklerini bize göstermek için yaptı" dedi.

Fuar alanında kurulan küçük bir müzede ise sigara ve uyuşturucu kullanımından kaynaklanan ölümlere dikkat çekmek için sigara ve şırıngalarla donatılmış tabutlar izlenime sunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...