Almanya’nın ünlü siyasi simalarını bugünlerde Alman firması Bruno Banani’nin reklam afişinde iç çamaşırları ile gülümserken mümkün.

Deutsche Welle'nin haberine göre; Almanya’nın çeşitli kentlerindeki reklam panolarına asılan afiş, internette de büyük ilgi çekiyor.

Ancak modellik yapanlar siyasilerin kendisi değil.

Bruno Banani firması, indirim döneminin tanıtımını yapmak üzere tasarladığı afişte, siyasilerin yüzünü kullanırken, vücutlarda ise grafik tasarımın sunduğu olanaklardan faydalanıyor.

Reklamın Almanya’da büyük ilgi uyandırması ve tartışma yaratması üzerine firmadan yapılan açıklamada, hedefin “talebi canlandırmak” olduğu belirtildi.

Kimleri "soydular"?

Afişte, ön planda Merkel yer alırken, arka planda da rengârenk iç çamaşırlarıyla Birlik Yeşiller/90 Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Federal Aile Bakanı Ursula Von der Leyen, Hür Demokrat Parti Genel Başkanı Guido Westerwelle, Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Bavyera Eyaleti Başbakanı Horst Seehofer, Sol Parti Meclis Grup Başkanı Gregor Gysi poz verirken görülüyor.

Öte yandan siyasilerin iç çamaşırları ile resimlendiği bu afiş, böyle bir reklamın meşruiyetine dair tartışmaları da gündeme getirdi.

Tartışmalara rağmen, reklamın ilgi çekmiş olması, firmanın hedefine ulaştığının bir göstergesi olarak değerlendiriyor.