Alman özel televizyonu Pro 7'nin müzik yarışması 'Popstars Girls Forever'ın yarın akşam yapılacak finalinde popstar olmak için Türk kızları Yonca ile Esra da yarışacak. Finalle Almanya'nın 4 yeni popstarının oluşturacağı 'LaViVe' isimli gruba katılacak son isim belirlenecek.

Daha önceki yarışmalarda gruba seçilen üç genç kız belirlenmişti. Hatta yine Bahar isimli bir Türk kızı daha yarışmada birinci olarak gruba seçilmişti.

Popstar olma yolunda finale iddialı çıktığını belirten 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Yonca “Boş zamanlarımda Ebru Gündeş, İbrahim Tatlıses, ismail YK ve Hande Yener'i dinliyorum. Eğer Almanya'da popstar seçilirsem ve teklif gelirse ilerde Türkiye'de çalışmak isterim. Türk kızları bu tür yarışmalara pek katılmıyorlar, bence denesinler, illa şarkı söylemek zorunda da değiller, dans edebilirler ya da modellik yapabilirler." diyor.

SON POPSTARI TELEFON OYLAMASI BELİRLEYECEK
Yarışmanın bir diğer iddialı ismi 17 yaşındaki Esra, kendisine yarışma için Amerika'da vokal koçluğu da yapan dünyaca ünlü sanatçı Robbie Williams'ın da favorisi. Esra bu yarışmaya annesinin teşvikiyle katıldığını ve finale hazır olduğunu belirterek, "Şarkı söylemeyi çok seviyorum. Ailem ve çevremdekiler sesimi beğeniyorlar. Gördüğüm kadarıyla finale kalmamı sağlayan izleyiciler de Robbie Williams gibi sesimi beğeniyorlar. Umarım bunun devamı gelir. Popstar olma yolunda iddialıyım." şeklinde konuşuyor.