Annesi öldükten sonra doğdu

İngiltere’de beyin ölümü gerçekleşen annenin bebeği 2 gün sonra sezaryenle alındı. Jayne Soliman’ın sezaryenle alınan kızı Aya Jayne’in yaklaşık 1 kilogram ağırlığında doğduğu ve yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı belirtildi.

Anadolu Ajansı 13.01.2009 - 17:30

Annesi öldükten sonra doğdu

Times gazetesinin haberinde, eski buz pateni şampiyonu 41 yaşındaki Jayne Soliman’ın, Berkshire’da Bracknell’deki evinde baş ağrısı şikayetiyle yatağa girdikten sonra uyanmadığı, 25 haftalık hamile annenin, uçakla Oxford’daki John Radcliffe hastanesine kaldırıldığı bildirildi.

Soliman’ın hastaneye kaldırıldıktan saatler sonra geçen çarşamba gecesi beynindeki tümörün yol açtığı kanama nedeniyle beyin ölümünün gerçekleştiğinin açıklandığı, doktorların, anne karnındaki bebeğin akciğerlerinin gelişmesi için Soliman’a 2 gün boyunca yüksek dozda kortizon verdikleri kaydedildi.

BABASI KIZINA “MUCİZE” ADINI VERDİ
Jayne Soliman’ın sezaryenle alınan kızı Aya Jayne’in yaklaşık 1 kilogram ağırlığında doğduğu ve Royal Berkshire hastanesindeki yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı bildirildi.

Baba Mahmud Soliman, kızına mucize anlamına gelen Aya adını verdiklerini belirterek, “Bu, Jayne’in Müslümanlığa geçtikten sonra seçtiği isim ve ona annesinin ismini verdiğim için de kızım bir mucize” diye konuştu.

Mahmud Soliman, kızı için “Çok ufak, ama aynı annesi gibi küçük bir savaşçı” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...