Antalya yeni Dubai oldu

İngiliz The Observer gazetesi, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından Antalya’da yaptırılan Mardan Palace’nin dünyaca ünlü sanatçılar ve Hollywood yıldızlarının katılımıyla gerçekleştirilen görkemli açılışına geniş yer verdiği seyahat ekinde, Antalya’daki dönüşüme dikkat çekti.

02.06.2009 - 11:48

Antalya yeni Dubai oldu

"Turkishny"un haberine göre; 1.4 milyar dolara mal olduğu belirtilen Mardan Palace Oteli’nin açılışını Pekin Olimpiyatları’na benzeten The Observer gazetesi, Antalya’yı ise 'yeni Dubai' olarak nitelerken, lüks oteller sayesinde 'milyonerler cenneti'ne dönüştürüldüğünü yazdı.

6 YILDIZLI OTELLER AÇILDI

Pazar günleri yayınlanan seyahat ekinde, "Antalya, yeni bir Dubai nasıl oldu?" sorusuna yanıt veren The Observer, şu yorumu yaptı: "Türkiye’nin sahilleri, ucuz paket turları ile tanınıyordu. Ancak son birkaç yılda yapılan süper lüks otellerle bu kıyılar bir milyonerler cennetine dönüştü. 6 yıldızlı, dev ve aynı zamanda da gösterişli oteller birbiri ardına açıldı. Bu lüks otellerin başında Mardan Palace geliyor. Onu Adam and Eve, Rixos Premium, Kremlin Palace, Marmara Antalya ve Hillside Su izliyor."

DÜNYANINI EN SEKSİ OTELİ

Adam and Eve’i ’dünyanın en seksi oteli’ olarak tanımlayan gazete, şunları yazdı:2006’da açılan otelde, Türkiye’de iki yılda üretilen aynadan daha fazlası kullanılmış. Odalarında bedava prezervatif bulunan otelde, dünyanın en büyük kapalı yüzme havuzu da yer alıyor.

2005’te faaliyete geçen Rixos Premium Oteli’nin ise Avrupa’nın ilk 7 yıldızlı oteli olduğuna dikkat çeken gazete, 2003’te açılan Kremlin Palace otelinde de Moskova’daki ünlü yapıların birer benzerinin bulunduğunu kaydetti.

2005’te açılan The Marmara Antalya’nın da dünyanın ilk kendi etrafında 360 derece dönen oteli olduğuna işaret edilen haberde, 2003’te faaliyete geçen Hillside Su’nun ise Türkiye’nin ilk dizayn oteli olduğu belirtildi.

TARİHİN EN MÜSRİF AÇILIŞI OLDU YATIRIM 50 YILDA DÖNER

Mardan Palace’nin açılışına davet edilerek özel bir jetle Antalya’ya getirilen 27 İngiliz gazetecisi arasında bulunan The Observer muhabiri Carole Cadwallardr’in izlenimlerinin aktarıldığı makalede açılış galası, ’tarihin en müsrif otel açılış partisi’ olarak nitelendirildi. Yazıda, 1.4 milyar dolarlık yatırımın 50 yılda ancak dönebileceğine dikkat çekildi.

ANTALYA'YA SANKİ EL-KAİDE SALDIRDI

Açılış galası için otele 8.5 ton havai fişeğin getirildiğine dikkat çeken The Observer, bunun Antalya’yı uçuracak kadar patlayıcı içerdiğini belirterek, "Esasen, gece sırasında bazı aralarda Antalya sanki bir El Kaide saldırısına maruz kaldı" şeklinde bir espri yaptı. Bu arada, havai fişek gösterisinin düzenlenmesi için 300 kişinin 45 gün çalıştığına işaret edilirken, otelin plaji için Mısır’dan 9 bin ton altın kum ithal edildiği kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...