Antalya'ya bağlı ama çok fazla bilinmiyor...

Deniz turizminin yanı sıra kültür turizmini de kapsayacak yeni turlarla Elmalı'nın adının daha çok kişiye ulaşması hedefleniyor.

Haberler 15.06.2011 - 11:09

Antalya'ya bağlı ama çok fazla bilinmiyor...

Tarihi 1010 yılına dayanan Elmalı'ya, Kaş, Patara ve Kalkan'dan turlar düzenleniyor. Elmalı'da önce Yeşil Yayla Güreş Sahası'na gelen turistler burada güreşlerin öyküsünü dinledikten sonra 1610 yılında 1. Viyana Kuşatması'na katılmış olan Ketenci Ömer Paşa'nın yaptırdığı kendi adını taşıyan camiyi geziyor.

Hat sanatını tanıtan camide, turistlere bir de imamdan lokum ikram ediliyor.

Tarihi Elmalı çarşısında el sanatları tekrar hatırlatılıyor. Gezinti, Kandilzade Hasan Sıtkı Bey Konağı ile devam ediyor. Burada Müezzin Özcan Doğan'ın darbukası ve Dündar Savran'ın udu eşliğinde bir saatlik Türk sanat müziği dinletisi yapılıyor.

TURİSTLER HAYRAN KALDI  
Tura katılan İngiliz Christina Petes, Türkiye'ye ilk kez geldiğini belirterek, "Unutulmaz bir gün geçirdim. Çok hoşuma gitti. Her şey harika" dedi.

Türkiye'ye üçüncü gelişi olduğunu belirten İrlandalı Juhn Haan da mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:

"İlk kez geldiğim Elmalı'da belki de yaşamımın en anlamlı gününü geçirdim. Türkiye'yi çok seviyorum. Tatilin sadece deniz, kum olmadığını bugün yaşadım. Türk kültürünü, Türk müziğini ve tarihini tanıdım."

İngiliz Jeon Monrtlack ise şunları söyledi:

"Çok mutluyum. Bence yabancı bir ülkede tatil bu işte. Tarihi, kültürü, geçmişi, inancını tanımak. Türk müziği harika."

Sayfa Yükleniyor...