Anti-aging içmek

Anti-aging vaad eden Toki, toz halinde bir madde. Yüze yapılan müdahalelerin yerini almaya niyetli olan madde, suyla karıştırıldıktan sonra içiliyor. Kırışık ve yaşlılık izlerini azalttığı iddiasıyla Japonların gözdesi durumunda.

Haberler 24.12.2008 - 01:52

Anti-aging içmek

Japonların yeni çılgınlığı olan bu içeceğin içinde, kolajen peptit ve C vitamini gibi maddeler bulunuyor. Günde 3 defalık içimin yaşlılık belirtileri azalttığı söyleniyor.

Limon tadında bir içecek olduğu söylenen Toki’nin, anti-aging sektörüne farklı bir bakış açısı getirdiği kesin. Ancak iğne, krem gibi dış faktörler olmadan önce zaten sek olarak almasak bile yediklerimizden “yararlı” maddeler almaya yabancı değiliz. Bu toz içecek sadece bir takım maddeleri vücuda direk akıtıyor.

Öte yandan Toki’nin geçerliliği ile ilgili kuşkulandırıcı açıklamalar uzman ağızlardan geliyor.

Ünlülerin dermatoloğu Patricia Walker, “Literatüre göre, kolajen tüketmenin, ciltteki kolajen yapısını artıracağına dair bir önergenin olmadığını biliyorum” diyor.

Doktor Steven Victor ise konu hakkında şunları söylüyor; “Bu ürün Japonların yeni çılgınlığı, ancak kimse bilimsel gerçeğin ne olduğunu bilmiyor” diye ekliyor.

Toki’yi denemenin bir de maliyeti var. 60 günlük kürler yurtdışında $175’a satılıyor. Kilo verdiren ürünler kadar popüler olması beklenmiyor, ancak yine de bu tip icatların çoğalacağının habercisi.

Sayfa Yükleniyor...