Aref'in sırrı çözüldü

Pazar akşamından beri herkes İranlı Aref'in gösterisini konuşuyor...

22.02.2011 - 10:19

Aref'in sırrı çözüldü

İranlı Aref Ghafouri, katıldığı yarışma programında yaptığı gösteri ile adını duyurdu. Stüdyodaki ve ekran başındakileri hayrete düşüren Aref'in şovunda tavanda asılı bir kutu da dikkati çekti...

Aref önce jüri üyelerinden el ele tutuşmalarını istedi.

Önce Acun Ilıcalı'dan gözlerini kapatıp kendini bir tatil beldesinde hayal etmesini söyledi ve Ilıcalı'ya o yerin ismini sordu. Sunucu "BARBADOS" dedi.

Sonra Hülya Avşar'a gözlerini kapatıp kendini bir uçakta hayal etmesini istedi ve koltuk numarası sordu. Avşar "11 E" yanıtını verdi.

Ali Taran'dan ise elinde uçak bileti olduğunu hayal edip, biletteki uçuş saatini söylemesini istedi.  Taran "14.42" dedi.

Ardından şovuna izleyicileri de kattı. Bir izleyiciye gazete verdi ve içinden bir sayfa seçip, parçalamasını istedi. Küçük parçaların içinden de bir parça seçtirdi ve oradan bir kelime tutmasını istedi.

İŞTE KUTUDAN ÇIKAN YAZI
Ardından gösterinin başından itibaren tavanda asılı olan kilitli kutuyu indirdi. Kutudan bir rulo kağıt çıkardı. Kağıdı açtıkça şaşkınlık daha da arttı. Kağıtta "BARBADOS... 11 E...... 14.52...." yazıyordu. Ali Taran benimkini yanlış bildi dedi, o anda kağıdın devamını açtı. Şöyle yazıyordu: "UÇAĞINIZ 10 DAKİKA RÖTARLI KALKTI..." Yani 14.42'yi de bilmişti.

CD ŞOVU OLAYI BİTİRDİ
Sıra gazete kağıdında yazan yazıyı bilmeye kalmıştı. Aref, açtığı kağıtta bu kelime için "KONUT" tahmininde bulundu. Ancak izleyici doğru yanıt değil dedi. Bunun üzerine Aref, Acun'a yayının başında verdiği zarfı açtırdı. Acun'un açtığı zarftan bir cd çıktı. Yanlış yaptığı taktirde bu CD'nin yayınlanacağını söyledi. CD yayına verildiğinde herkes şoke oldu. Çünkü CD'de Aref şöyle diyordu: "Bu CD'yi izlediğinize göre yanlış yapmışım demektir. Ne yapabilirim KADERİ değiştirebilir miyim?" Yerde ise "KADER" yazıyordu. Bu kelime gazetede yazan kelimeydi.

İŞTE O KUTU
Ünlü sihirbaz Dick Zimmerman'a ödül kazandıran bu aletin ismi Master Prediction...

Bu cihaz sayesinde sihirbazlar, oyunculuk yeteneklerini de ekleyerek müthiş gösterilere imza atıyor.

Fiyatı 3 bin 795 dolar olan bu cihaz sayesinde fiziksel bir temas olmaksızın istenen kelimeler kayıt edilip rulo kağıda dökülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...