İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekim 2017’den bu yana aralarında Salma Hayek, Gwyneth Paltrow, Uma Thurman, Mira Sorvino gibi pek çok ünlü oyuncunun cinsel taciz suçlamasında bulunduğu Harvey Weinstein; Lucia Evans'ın ardından Ashley Judd'in suçlamalarından da beraat etti.

Weinstein aleyhine Nisan 2018'de dava açan Ashley Judd'in cinsel taciz suçlamasını düşüren Yargıç Philip Gutierrez kararına gerekçe olarak, California yasaları gereği Judd'ın cinsel taciz iddialarının Weinstein aleyhine açtığı davanın kapsamına girmemesini gösterdi. Ancak mahkeme Judd'ın Weinstein'e yönelik bir diğer iddiasının ise dava konusu olabileceğine hükmetti.

"YÜZÜKLERİN EFENSİ'NDE OYNAYAMADIM İDDİASI"

Son olarak Berlin Station dizisinde BB Yates'e hayat veren Ashley Judd, Amerika'da 11 Ocak'ta vizyona giren A Dog's Way Home filminde Terri karakterini canlandırıyor.
Son olarak Berlin Station dizisinde BB Yates'e hayat veren Ashley Judd, Amerika'da 11 Ocak'ta vizyona giren A Dog's Way Home filminde Terri karakterini canlandırıyor.

Judd, 21 yıl önce kendisiyle ilgilenen Weinstein'e yüz vermediği için ünlü yapımcının hakkında karalama kampanyası başlattığını öne sürüyor. Amerikalı aktris, Weinstein'in bu nedenle Yüzüklerin Efendis filmlerinde rol almasını engellendiğini iddia ediyor.

"KAPIYI BORNOZLA AÇTI"

Ashley Judd, 1998'de Weinstein tarafından yeni projeleri görüşmek üzere Beverly Hills'teki lüks bir otele davet edildiğini söylemişti. Judd, kahvaltılı bir iş toplantısı yapmayı beklerken, Weinstein'ın kendisini odaya çağırdığını, kapıyı üzerinde bornozla açtığını, masaj yapıp yapamayacağını veya duş alırken kendisini izleyip izleyemeyeceğini sorduğunu belirtmişti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMİYOR

Weinstein ise rıza olmadan cinsel ilişkiye girdiğine yönelik tüm suçlamaları reddediyor. Ancak ünlü yapımcı hakkında, tecavüz dahil 5 ayrı cinsel saldırı suçundan açılmış davalar var. İki kadının Weinstein'i suçladığı bu davalar Mayıs ayında New York'ta başlayacak.