Samsun'da yalnız yaşayan 59 yaşındaki Cemal Soysal, 18 yaşındayken bir fabrikada çalıştığı sırada tanıştığı hemşireye aşık olduğunu ve sevdiği kızla nişanlandığını anlattı. O yıllarda her şeyi rüya gibi yaşadıklarını ifade eden Soysal, evlilik hazırlıkları yaptıkları sırada trafik kazası geçirdiğini ve beyin kanaması nedeniyle nişanlısının çalıştığı hastanede tedavi altına alındığını söyledi. 

Trafik kazası ile mutlu günlerin geride kaldığını ifade eden Soysal, hastalığı sırasında kendisi ile yakından ilgilenen nişanlısının tayinini isteyerek Samsun'dan ayrıldığını belirtti. 

Soysal, yaşadıklarını şöyle anlattı: 

''Ben trafik kazası geçirdikten sonra 4 ay boyunca benimle o ilgilendi. Birbirimizi çok seviyorduk fakat ne olmuş nasıl olmuşsa benim hastaneden çıkmama yakın nişanlım tayinini istemiş ve buralardan gitmiş. Onu tanıyan herkese soruyorum nereye gittiğinden kimsenin haberi yok. Çok aradım sonunda Ankara'da bir hastanede görev yaptığını öğrendim ve yanına gittim onunla konuşmak istediğimi söyledim fakat bana evli ve çocuğu olduğunu söyleyince geri döndüm.'' 

8 yıl umutsuzca bekledikten sonra evlendiğini ve 2 kızı olduğunu ifade eden Soysal, eski nişanlısını unutamadığı için evliliğini sürdüremediğini dile getirdi.

''YAŞ GEÇİYOR AŞK BİR TÜRLÜ GEÇMİYOR SENDEN''  
''Aklım sevdiğim insandaydı ve içim hiç rahat değildi. 13 yıl evli kaldıktan sonra ayrıldık. O günden beri hiç evlenmedim'' diyen Soysal, şöyle devam etti: 

''Ben sevgimi hep içimde yaşadım. Bu hayatta bir tek onu sevdim ve ondan başka kimsenin yanında mutlu olamadım. 20 yıldır bekar yaşıyorum ve tüm ihtiyaçlarımı kendim karşılıyorum. Yaşadığım acıyı hafifletmek için defterler dolusu şiir ve şarkı sözü yazdım fakat elimde bir defter kaldı diğer yazdıklarımın kimi çalındı, kimi kayboldu. Bu defterime de canım gibi bakıyorum. Boş vakitlerimde hala yazıyorum. Sevmek böyle bir şey işte yaş geçiyor aşk bir türlü geçmiyor senden. Ne yapalım yazmaktan başka bir çaremiz yok. Bizi ancak bu teselli ediyor. Sinirimi, öfkemi, kederimi, neşemi kısacası her şeyimi bu deftere yazıyorum.'' 

İŞTE SOYSAL'IN BİR ŞİİRİ
''Bir güzele gönül verdim hemen ağladım
Sevmek nasibim olsa neye yanardım
Kader oyun etti bize gülemem artık
Sevmek istesem de seni sevemem artık

Aşkı ateşi ile beni divane ettin
Bağlanmıştım ben sana terk edip gittin
Kader oyun etti bize gülemem artık
Sevmek istesem de seni sevemem artık''