Halil Canpolat, Kırıkkale'nin Keskin ilçesinden ailesinin karşı çıkmasına rağmen 6 yıl önce gelerek huzurevine yerleştiğini, 2 yıl huzurevinde kaldıktan sonra sıkılmaya başlayıp ayrılmayı düşündüğü sırada eşi Gülsüm'le tanıştığını ve bu fikrinden vazgeçtiğini söyledi. 

Gülsüm hanım ile kısa sürede iyi bir arkadaşlık geliştirdiklerini ifade eden Canpolat, ''Arkadaşlığımız belli bir zaman sonra aşka dönüştü. Ben de bunun üzerine usul olarak kızından Gülsüm hanımı istedim. Gülsüm hanım teklifimi kabul etti. Bu hayatımın en mutlu günlerinden biriydi. Birlikte konuştuk, ne yapacağımıza karar verdik. Birbirimizi isteyerek evlendik. 4 yıldır birlikteyiz ve çok mutluyuz'' dedi. 

Eşiyle iyi anlaştığını, ona her konuda yardımcı olmaya çalıştığını kaydeden Halil Canpolat, ''Evlilikten sonra kendimi 45-50 yaşındaymış gibi hissetmeye başladım. O benim tatlım. Tanıştığımız dönemde Gülsüm hanımla evlenmek isteyen başkaları da vardı ama o beni tercih etti. Bu nedenle o benim için çok değerli'' diye konuştu. 

İlk eşinin ölmesinin ardından 18 yıl dul yaşadıktan sonra huzurevinde kalmaya başladığını belirten Gülsüm Canpolat da Halil beyle mutlu bir evliliği olduğunu, evlendikten sonra hayatın daha da anlam kazandığını ve güzelleştiğini söyledi.