Maçka ilçesinin Armağan köyünde yaşayan, doğuştan sağır ve dilsiz olan Yusuf Ay, küçük yaşta yapılan yanlış bir iğne nedeniyle de yürüyemiyor.

Yaklaşık 2.5 yıl önce Tayvan'da yaşayan ve kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Mei-Chan Whang ile internet aracılığıyla tanışan Ay, web kamerası sayesinde, işaret diliyle iletişim kurarak arkadaş olmuş. 
 
Kısa sürede birbirlerine aşık olan ve 20 ay önce dünya evine giren çift, şimdi bebek bekliyor. 

Ailesinin yanında eşiyle birlikte yaşayan Yusuf Ay, annesi Safiye Ay aracılığıyla yaptığı açıklamada, eşiyle özlemini çektiği bebek müjdesini bir hafta önce aldıklarını ve çok mutlu olduğunu söyledi. 

Bedensel engeline, sağır ve dilsiz olduğuna aldırmadan mutlu olmaya çalıştıklarını ifade eden Ay, ailesinin de bebek haberiyle sevindiğini vurguladı. Eşine olan aşkının ilk günkü kadar büyük olduğunu anlatan Ay, doğacak bebekleriyle aşklarının taçlanacağını kaydetti. 

Bebek haberiyle büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Safiye Ay, ''Daha önce 2.5 aylık bebekleri düşük oldu. Çok üzüldüler ama bir hafta önce doktor çok büyük bir müjde verdi. Gelinim yine hamile. Bu haber evimize mutluluk getirdi" dedi.