Assange'dan ünlü aktöre: Yollarımız kesişecek

Wikileaks kurucusu Julian Assange, yakında vizyona girecek 'The Fifth Estate' filminde kendisini canladıran aktör Benedict Cumberbatch’e mektup yazdı. Assange, Cumberbatch’in önceki işlerini överken, yeni filmdeki rolünü eleştiriyor.

10.10.2013 - 10:47

Assange'dan ünlü aktöre: Yollarımız kesişecek

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Ekvador Büyükelçiliğine sığınan Julian Assange’ın aktör Benedict Cumberbatch’e mektup yazdığı ortaya çıktı.

Assange mektubu, kurucusu olduğu Wikileaks’ı anlatan 'The Fifth Estate' filminin çekimlerinden önce, kendisiyle görüşmek isteyen Cumberbatch’e cevap olarak yazdı. Wikileaks sitesinde aylar sonra yayınlanan mektupta, Assange, Cumberbatch’in görüşme isteğini reddediyor.

İngiliz aktörün yeteneğini öven Assange, Cumberbatch’in filmden çekilmesini istiyor. Assange mektuba şu sözlerle devam ediyor:

“Sizinle görüşmekten zevk alırdım. Ancak görüşmem kendim ve sevdiklerim için iyi olmayacak. Sizin iyi bir insan olduğunuzu biliyorum ama filmin iyi olduğunu düşünmüyorum. Sizinle buluşursam bu sefil filmi onaylamış olurum... 'The Fifth Estate' filmi, bana ve organizasyonuma karşı kan davası olan kişiler tarafından yazılan 2 zehirli kitaba dayanıyor... Kiralık silah gibi kullanılacaksınız... Bir aktör ve yaşayan bir canlının arasındaki bağın gelişimi önemlidir. Eğer bu rolü kabul ederseniz, halkın gözü önünde her zaman birbirimizle ilişkili olacağız. Yollarımız sonsuza kadar birbiriyle kesişecek.”

Mektupla birlikte yayınlanan basın bildirisinde, Cumberbatch’in Assange’a saygılı ve dediklerini dikkate aldığını gösteren bir cevap yazdığı bildirildi.

'The Fifth Estate'  25 Ekim'de Türkiye'de vizyona girecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...