Astımını toz ve köpek mi tetikledi?

Polisler, Defne Joy Foster'ın ölü bulunduğu ev için aşırı dağınık ve havasız olduğunu söyledi. Evde ayrıca bir de köpek vardı...

04.02.2011 - 09:28

Astımını toz ve köpek mi tetikledi?

Kerem Altan, olayın ardından götürüldüğü Göztepe Polis Merkezi’nde ifade verdi.

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde; Foster’ın ölümünde şüpheli bir durum olmadığı için serbest bırakılan Altan, ifadesinde şunları söyledi:

"Alkolün de etkisiyle duygusal yakınlaşma oldu. Evime davet ettim, gelmeyi kabul etti. Yolda bir süre dans yarışması hakkında konuştuk. Hiçbir sorun yoktu hatta gülerek katıldığı yarışmayı anlattı ve çok keyif aldığını söyledi. Binaya girdiğimiz andan itibaren öksürmeye başladı. Eve girince öksürüğü daha da arttı. Önce su getirdim. Bana astımı olduğunu bu nedenle zaman zaman nefes almakta zorluk çektiğini anlattı. Geçici bir durum olduğunu söyledi.

Banyoda elini yüzünü yıkadım Ancak öksürüğü kesilmedi. Bir süre sonra fenalaştı. Hemen banyoya taşıyıp elini yüzünü yıkadım. ‘İyi misin?’ diye sordum. İyi olduğunu söyledi. Mutfaktan zeytin ezmesi, krem peynir ve bir parça ekmek alarak boğazındaki hırıltının gitmesi için yemesini istedim. Birkaç parça ekmek zeytin ezmesi ve peynir yedikten sonra alkol alıp almayacağını sordu. Yarım bardak votka verdim ve içti. Birkaç kez nasıl olduğunu sordum. Her seferinde ‘İyiyim’ cevabını verdi.

Hastaneye koştum 10 dakika sonra yeniden öksürmeye başladı. Bu kez daha şiddetli öksürüyordu. Paniklemeye başladım. Özel bir sağlık kuruluşundan telefonla yardım istedim. Doktor müdahalesi gerektiğini söylediler. Bu sırada Defne yere yığıldı. Hemen yakında bulunan özel bir hastaneye koştum. Ancak bana uzman doktor bulunmadığı için yardımcı olamayacaklarını söylediler. İkinciye gittim kapalıydı. Eve geri döndüğümde Defne hareketsiz yerde yatıyordu. Nefes almadığını fark ettim. Hemen özel hastaneyi telefonla arayarak eve gelmelerini istedim. Sağlık ekipleri eve geldiğinde Defne’nin öldüğünü söyleyince şoke oldum."

Altan’a, Foster’ın olay gecesi uyuşturucu ya da herhangi bir hap alıp almadığı da soruldu. Altan, Foster’ın yanında bulunduğu süre içinde uyuşturucu kullanmadığını söyledi.

Olayın bildirilmesi üzerine Kerem Altan’ın yalnız yaşadığı eve giden polisler, evin aşırı dağınık ve havasız olduğunu ifade etti.

Havasızlık, toz ve Altan’ın köpeğinin tüyleri nedeniyle Foster’ın astımının tetiklenmiş olabileceği kaydedildi.  

"ASTIMDAN ÖLMÜŞ OLAMAZ"
Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sedat Altın, Foster’ın sürekli hastane tedavisi gerektiren bir astım hastalığı bulunmadığını ve ölümünün de astımdan olamayacağını söyledi:

"Normal şartlarda bir astım hastasının ölümüne ne yediği küflü yiyecek, ne evdeki köpek ne de evdeki kötü koku ya da havasız ortam yol açar. Bulunduğu ortam nefes darlığı ya da hırıltı yapar ama ölüm olmaz. Alkol almışsa ve kusmuşsa, kusmuk yüzünden nefes borusu tıkanmışsa ölüm olabilir. Akut ölümler nefes borusunun ani tıkanmasına bağlıdır. Adli Tıp raporunu beklemek gerek."  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...