Yüreğir İlçesi’ne bağlı Dervişler Mahallesi’nde oturan baba Refik Nergiz sabah kalktığında, tercüman olarak bir firmada çalışan kızı Gülnur Nergiz'i işe gitmediğini fark edip uyandırmak için odasının kapısına geldi. Seslenmesine rağmen cevap vermeyen kızını kontrol etmek isteyen baba Nergiz, kapıyı açıp yüz üstü yatan kızını hareketsiz buldu.

Uyandırmak için sarstığı kızının tepki vermemesi üzerine öldüğünü anlayan Nergiz, durumu 112 Acil Servis’e bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale edip kalp masajı yaptığı Gülnur Nergiz’in öldüğü belirlendi.

DHA'nın haberine göre; öğretmenlik ataması bekleyen kızının hiçbir rahatsızlığı bulunmadığını ifade eden Refik Nergiz, akşam işten geldikten sonra bir süre oturup sohbet ettiklerini, gece yarısı da uyumak için odasına girdiğini söyledi.

ÖLÜM NEDENİ BELLİ DEĞİL
Ağzı ve burnundan kan gelen ve kalp krizi geçirmiş olabileceği üzerinde durulan Gülnur Nergiz’in ölümü üzerine gözyaşlarına boğulan Nergiz, "Dil eğitimi için Amerika’ya gitti, 6 ay kaldı. Sonra Türkiye’ye döndü. Ataması yapılmadığı için de ilaç firmasında tercümanlık yapmaya başladı. İngilizce’nin yanında Almanca’yı da biliyordu" dedi.

Genç kızın kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için cesedi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.