Ayıyı sevmek isterken parmağından oldu

Mersin'deki bir hayvanat bahçesinde bulunan ayı, kafesine elini uzatan ziyaretçinin parmağını kopardı. Aramalara rağmen bulunamayan parmağın ayı tarafından yutulduğu tahmin ediliyor.

09.03.2011 - 14:39

Ayıyı sevmek isterken parmağından oldu

Akrabalarını ziyaret için Tarsus'a gelen ve İsmetpaşa Mahallesi'ndeki Tarsus Hayvanat Bahçesi'ni gezen O.N.Ç., sol elini parmaklıkların arasından sokarak, uyuyan ayıyı sevmek istedi.

Bu sırada, ayı, O.N.Ç'nin elini ağzına aldı. Çığlıklar üzerine kafesin bulunduğu yere gelen yetkililer, ayıyı parmaklıklardan uzaklaştırdı.        

112 Acil Servis ekiplerince Tarsus Devlet Hastanesine kaldırılan O.N.Ç'nin sol işaret parmağının yarısının olmadığı anlaşıldı. Hayvanat bahçesi yetkililerine bilgi verilmesinin ardından kafeste arama yapıldı. Aramalara rağmen ayının kopardığı parmak bulunamadı. Parmağın ayı tarafından yutulduğu anlaşıldı.        

Yetkililer, O.N.Ç'ye gerekli müdahalenin yapıldığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler.        

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, hayvanat bahçesi yetkilileri, tüm kafeslerde ''Hayvanlara El Uzatmayınız'' yazısının yer aldığı levhalar bulunduğunu ve sık sık ziyaretçileri de bu yönde uyardıklarını kaydettiler.       

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...