Azmi herkes için ilham kaynağı

Brezilya'da boynu ters dünyaya gelen Claudio Vieira de Oliveira için doktorlar yaşamaz demesine rağmen o azmiyle hayatta kalmayı başardı. Oliveira bugünlerde insanlara ilham veren bir hatip.

Haberler 02.09.2014 - 16:02

Azmi herkes için ilham kaynağı

Brezilya'nın Monte Santo şehrinde yaşayan Claudio Vieira de Oliveira tıpta “artrogripozis” olarak bilinen hastalık nedeniyle boynu ters dünyaya geldi.

37 yaşındaki Oliveira doğduğunda doktorlar eklemlerinin işlevini yitirmesi nedeniyle yaşamasının imkansız olduğunu söyledi. Ancak Claudio gösterdiği azim sayesinde doktorların söylediğinin aksine hayata tutundu. Omuzlarını, kollarını ve ellerini kullanamamasına rağmen ağzıyla yazı yazmayı öğrendi.

Sekiz yaşında dizleri üzerinde yürümeye başlayan Claudio daha sonra diğer çocuklar gibi okulda eğitim görmeye başladı.

Karşılaştığı fiziksel zorluklara rağmen hayata tutunan Brezilyalı genç adam, Santana Üniversitesi’nden başarılı bir muhasebeci olarak mezun oldu.

Çocukluğunda hep bir şeylerle meşgul olmayı ve çalışmayı tercih ettiğini belirten Claudio Vieira de Oliveira hayatı boyunca vücuduyla yaşamayı öğrendiğini, şu an da kendini farklı değil normal bir insan olarak gördüğünü söyledi.

Annesi Maria Jose ise, “Claudio hiçbir zaman insanlara bağlı olarak yaşamak istemedi bu yüzden bütün ihtiyaçlarını kendi karşılamayı öğrendi. Biz de hiçbir zaman Claudio’yu değiştirmeye çalışmadık, normal insanlar gibi yaşamasını sağlamaya çalıştık” dedi.

Hayata tutunarak herkesi şaşırtan 37 yaşındaki Claudio Vieira de Oliveira bugünlerde başarılı bir hatip. Oliveira insanlarla bir araya gelerek, hayatın güzelliğinden ve yaşama azminden bahsediyor. İyi bir hatip olan Oliveira, konuşmalarıyla yüzlerce insana ilham kaynağı oldu.

Sayfa Yükleniyor...