Yağmur Atacan: O bakışları unutmayacağım

Kerem Alışık, Yağmur Atacan ve Burak Kut 'Anneler Günü' için bir araya geldi.

03.05.2016 - 12:56

Yağmur Atacan: O bakışları unutmayacağım

'Babaların Kalbinden Anneler Günü' projesi kapsamında bir araya gelen Kerem Alışık, Burak Kut ve Yağmur Atacan hayatlarındaki 'en önemli' kadınları anlattı.

"YILMAZ BİR SAVAŞÇIYDI"

Kerem Alışık annesi Çolphan İlhan ile ilgili, ‘Müthiş bir kadındı, yılmaz bir savaşçıydı. Çok fedakardı. Müthiş bir anne, müthiş bir iş kadınıydı. Ailesine çok bağlıydı, bana çok düşkündü. Ne zaman bir seyahate çıksam, çok kaygılanırdı. Ben de formülü bulmuştum. Gideceğim yere vardıktan sonra arayıp haber verir ‘Anne ben geldim’ derdim. Çocukken pazartesi sabahları okula giderken ‘Anne şu kolunu kes bana ver, yanımda olsun’ diye ağlardım. Sonra onu mezara koyarken yine aynı cümleyi kurduğumu hatırlıyorum’ dedi.

"BEN DE BİR ANNE ÇOCUĞUYDUM"

Babaların Kalbinden Anneler Günü için bir araya geldiler. 
Babaların Kalbinden Anneler Günü için bir araya geldiler. 


Yağmur Atacan eşi Pınar Altuğ Atacan’ın annelik serüvenini ‘Eskiden ben de bir annenin çocuğuydum. Şimdi benim de bir ailem var. Bir anne ve bir çocuk var ailemde, ben de onların yanında baba olarak var oluyorum. Anne ve çocuğun arasındaki ilişki her zaman için çok daha farklı. Pınar mükemmel bir anne, Su da çok şanslı bir çocuk. Hem anneliğin tadını çıkarıyor hem de Su’ya çocuk olmanın tadını çıkarması için fırsat veriyor. Pınar’ın anneliğine dair unutamadığımız anlardan biri, ilk emzirmesi diyebilirim. Pınar’ın duygu dolu bakışlarını unutamayacağım’ sözleriyle anlattı.

"KELİMELER KİFAYETSİZ KALIR"

Burak Kut ise eşi Dr. Cansen Yeni için şunları söyledi: ‘Kadınlara saygım sonsuzdu ancak baba olduktan sonra anneliğe saygım daha da arttı. Eşim çalışan bir insan. Hem anneliği hem de işini bir arada yürütmesi zor görünüyordu ama o başardı. Cansen’in anneliğini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. ‘En güzel hediyemi verdin kucağıma’ diye bir şarkı sözü yazmıştım. Ben de ona şarkılar, şiirler yazarak teşekkür ediyorum.’

Sayfa Yükleniyor...