'Babam' filmi oyuncuları Melisa Şenolsu ve Berker Güven'den Ziçev'e ziyaret

Başrollerini Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil ve Cezmi Baskın'ın paylaştığı "Babam" filminin başrol oyuncuları Ziçev'i (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) ziyaret etti.

02.10.2017 - 11:17

'Babam' filmi oyuncuları Melisa Şenolsu ve Berker Güven'den Ziçev'e ziyaret

Zihinsel engelli oğlu Arif'i (Berker Güven), eşinin ölümüyle yeniden tanımaya başlayan Yusuf'un (Çetin Tekindor) hikayesini konu alan Babam filmi için Melisa Şenolsun ve Berker Güven yoğun bir ön hazırlık dönemi geçirdi.

Ziçev öğrencileriyle uzun süre vakit geçirerek rollerine hazırlanan Melisa Şenolsun ve Berker Güven, kısa sürede arkadaş oldukları öğrencilerle geçtiğimiz gün yeniden bir araya geldi. Ziçev Merkez binasında gerçekleşen buluşmada, Şenolsun ve Güven birlikte boyama yaptıkları öğrencilerle hayli keyifli anlar yaşadılar.

"ONLARDAN ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR"

Filmde atanamadığı için Sardalya fabrikasında çalışmak zorunda kalan Feride öğretmen karakterine hayat veren Melisa Şenolsun, Ziçev'de çocuklarla en doğru iletişimi nasıl kuracağını öğrendiğini belirtti. 21 yaşındaki oyuncu "Ziçev zaman geçirdikçe bizim çok sevdiğimiz bir yer haline geldi. Bence hayatı yaşama biçimi olarak bizim onlardan öğrenecek çok şeyimiz var. Onlarla zaman geçirdikçe mutlu oluyorsun, inanılmaz bir enerji var burada" ifadelerini kullandı.

Filmde zihinsel engelli Arif karakterine hayat veren Berker Güven ise karaktere nasıl hazırlandığın; "Arif karakterine çalışmaya başladığımda Ziçev'de çocuklarla günde 8-10 saat vakit geçirdim. Öğretmenlik ve aynı zamanda arkadaşlık kurarak gözlem yaptım ama en önemlisi öğrencilerle geçirdiğim zamanda onları en iyi şekilde nasıl temsil edebileceğimi öğrenmek oldu"

KONUSU

Yusuf Tunalı (Çetin Tekindor) batmakta olan sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışırken, karısının ölümüyle zihinsel engelli oğlu Arif’le (Berker Güven) baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için, bu durum büyük bir sınav olacaktır. Genç öğretmen Feride (Melisa Şenolsun), atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride’nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf’un da Arif’e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif’in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler, bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. Yusuf içinde saklı olan iyi insanı Feride ve oğlu Arif’in etkisiyle gün yüzüne çıkarmaya başlar. Dertleri ve sorumlulukları Yusuf'un sürpriz kararlar almasına yol açar.

BABAM FRAGMANI 

Sayfa Yükleniyor...