Babası için Başbakan'a mektup yazdı

11 yaşındaki İjlal'in mektubundan: "Uzun süredir işsiz olan babam, her gün iş arıyor ve iş bulamadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Babam, Kırkağaç Belediyesi'ne iş için müracaatta bulundu, ancak işe alınmadı. Lütfen, onun için elinizden geleni yapın."

05.04.2011 - 16:08

Babası için Başbakan'a mektup yazdı

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde, maddi imkansızlıklar nedeniyle anne babası ve iki kardeşi ile birlikte, bir hayırsever tarafından kendilerine tahsis edilen tek odalı bir evde yaşamak zorunda olan 11 yaşındaki İjlal Yula, işsiz olan babasının belediyede işe alınması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı.       

İki küçük kardeşiyle birlikte, mutfağı ve banyosu olmayan tek odalı bir evde yaşamak zorunda kalan, Kırkağaç Cumhuriyet Rıza Nebahat Dolman İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi İjlal Yula (11), ailesinin daha iyi yaşam koşularına kavuşabilmesi için Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi.        

Bunun için Başbakan Erdoğan'a bir mektup yazarak, işsiz olan 43 yaşındaki babasının, Kırkağaç Belediyesi'nde işe alınmasını talep eden İjlal Yula, Başbakanlığa gönderdiği mektubuna cevap bekliyor.        

İjlal Yula, hayatta en büyük arzusunun, 3 yıldır işsiz olan babasının sürekli bir işinin olması olduğunu ifade ederek, ''Ben kimseden, ev, araba gibi şeyler istemiyorum. Benim babamın işi olsun, o bize hepsini alır'' dedi.       

Babasının iş bulması halinde hem kendisinin hem de kardeşleri 6 yaşındaki İpeknur ile 1 yaşındaki Fatmanur'un, daha rahat yaşayabileceklerini, eğitim alabileceklerini dile getiren Yula, ''Ben, babamın her şeyi hak ettiğini düşünüyorum. Onu çok seviyorum, o bizim her şeyimiz. Babama, Başbakanımız belediyede bir iş verirse, o zaman sıcak yemek, sıcak yuvaya kavuşup bütün sıkıntılarımızın biteceğini hayal ediyorum'' diye konuştu.        

Küçük İjlal, Başbakan Erdoğan'a gönderdiği mektubunda şu satırlara yer verdi:       

''Ben, 6 ve 1 yaşındaki kardeşlerim, annem ve babamla, bir hayırsever ağabeyimizin evinde oturuyoruz. Bahçesi olan, banyosu ve mutfağı olmayan bir göz odada yaşamaya çalışıyoruz. Televizyonumuz, buzdolabımız, çamaşır makinemiz yok. Uzun süredir işsiz olan babam, her gün iş arıyor ve iş bulamadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Babam, Kırkağaç Belediyesi'ne iş için müracaatta bulundu, ancak işe alınmadı. Lütfen, onun için elinizden geleni yapın.''
        
''KIZIMIN YAZDIĞI MEKTUPTAN HABERİM YOKTU''
Baba İbrahim Yula, uzun zamandır işsiz olduğunu ve kızının Başbakan Erdoğan'a gönderdiği mektuptan haberinin olmadığını, kızının yazdığı mektubun bir örneğini de ilçede yayımlanan bir gazeteye göndermesi üzerine, olayı basın mensuplarından öğrendiğini ve onunla gurur duyduğunu söyledi.        

Uzun süredir sürekli bir işi olmadığı için günlük işlerle ailesini geçindirmeye çalıştığını, son zamanlarda günlük işler de çıkmadığı için ailesinin temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çektiğini anlatan baba Yula, şunları kaydetti:        

''Kaymakamlık tarafından kömür, gıda ve nakit yardımları yapılıyor. Ama, beş kişilik ailemin, üstelik iki tanesi bebek sayılacak kadar küçük yavrularımın ihtiyaçlarını karşılamam için yardımlar yerine, her ay düzenli maaşı olan bir işim olması halinde nakit sıkıntımı çözmüş olacağım. E sınıfı ehliyetim var, Kızımın, benden habersiz yazdığı mektupta da belirttiği gibi belediyede herhangi bir iş imkanı verilse tüm ihtiyaçlarımız giderilmiş olacak. Tek odalı evimizde, çocuklarımın geleceğini nasıl hazırlarım düşüncesinden kurtularak, ailemle beraber yeni bir hayata başlamak istiyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...