'Bağışlayacağım' dediği 1,5 milyon nerede?

Çeçen lider Ramazan Kadirov’un doğumgününe katılmak için aldığı parayı insan hakları örgütlerinin tepkileri üzerine bağışlayacağını duyuran Hilary Swank'ten bağışı kanıtlaması isteniyor.

18.02.2012 - 15:00

'Bağışlayacağım' dediği 1,5 milyon nerede?

Geçtiğimiz Ekim ayında Grozni'de kutlanan Kadirov’un doğumgünü için 1.5 milyon dolar alan ve geceye katılarak ona "mutlu yaşlar" dileyen Oscar ödüllü Hilary Swank yine zor durumda...

Kadirov'un doğumgününe katılmasının ardından “Utanç verici bir şey yaptım. Daha önce Kadirov’u hiç duymamıştım. Çok daha iyi araştırmam gerekirdi” diyerek özür dileyen aktris menajerini kovmuş ve parayı yardım kuruluşlarına bağışlayacağını dile getirmişti.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre; Londra'da sürgünde olan ayrılıkçı Çeçen lider Akhmed Zakayev, şimdi Swank'e ve menajerine bu paraların nereye gittiğini soruyor.

'HANGİ KURULUŞLAR AÇIKLASIN'
Çeçenistan'da yaşananlarla ilgili olarak yardımseverin ve insan hakları örgütünün kendisine bu konuyu sorduğunu söyleyen Zakayev, Swank'ten yardımın hangi kuruluşlara yapıldığını açıklamasını istiyor.

Swank'in basın sözcüsü ise oyuncunun son dört aydır insan hakları örgütleri ve diğer yardım kuruluşlarıyla sürekli temas halinde olduğunu ancak yardımların isimsiz olarak yapıldığını iddia ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...