Bakana çattı, hayatı karıştı

Bakan Akdağ'ın Batman'da önce azarladığı sonra da özür dileyip bakanlığı bünyesinde sözleşmeli personel olarak işe aldığı görme engelli Nurullah Mehmetoğlu, sahte kimlikle cep telefonu hattı almakla suçlandı.

Haberler 08.06.2011 - 08:33

Bakana çattı, hayatı karıştı

Mehmedoğlu’nu sahtekarlıkla suçlayan İdris Ataç, "Onu televizyonda görünce tanıdım" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Batman ziyareti sırasında, "Asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarımızın düzeltilmesini istiyoruz" sözü üzerine, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun" dediği Nurullah Mehmetoğlu, sahtekarlıkla suçlandı.

Batman’da özel bir firmada, asansör monte, servis ve bakım işi yapan İdris Ataç, Nurullah Mehmedoğlu hakkında, sahte kimlik düzenleyerek cep telefon hattı aldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

DHA'nın haberine göre; yaklaşık 1 yıl önce İzmir-Kadıfekale’den bir avukat tarafından telefonla arandığını, adına bir telefon hattı olduğunu, bu telefonun da 2 bin 170 TL borcu olduğunu anlatan İdris Ataç, avukatın bunun ödenmemesi halinde yasal yollara başvuracağını söylediğini bildirdi.

"TELEVİZYONDA TANIDIM"
Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduğunu belirten Aytaç, savcılığın çalışmaları sonucu GSM şirketinden alınan kimlik bilgilerinin kendisine ait çıktığını belirterek, şöyle dedi:

"Kimliğin üzerindeki fotoğraf ve GSM ile yapılan sözleşmedeki imzanın Nurullah Mehmedoğlu’na ait olduğu tespit edildi. Adıma hazırlanan sahte kimlik ve imza ile telefon hatları çıkarıp satmış. Şikayetçi oldum. Medyada onu fark edince kimliğimin üzerindeki şahsın Nurullah olduğunu öğrendim ve harekete geçtim. Kesinlikle gözünün yaşına bakmam, hakkımı sonuna kadar arayacağım."

8 KEZ KİMLİĞİNİ KAYBETMİŞ
Mesai bitiminden önce Batman Nüfus İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek 8 kez kimliğini kaybettiğine dair belge aldığını belirten Mehmedoğlu ise "İdris’i tanımam. Ben de kimlik mağduruyum. Batman Nüfus İl Müdürlüğü’nden bugüne kadar 8 kez nüfus cüzdanımı kaybettiğime dair belge aldım. Kimsenin adına hat almış değilim. Ben de şikayetimi Cumhuriyet Savcılığı’na yaptım. Hak etmediğim bir olayla karşılaştım. Olayın bu derece büyütülmesine anlam veremiyorum" dedi.
Sayfa Yükleniyor...