'Bana 'Ömer Baba' demek hakarettir'

"Kurtlar Vadisi"nde ''Ömer Baba''yı canlandıran 46 yıllık tiyatro sanatçısı Emin Olcay, bu karakterin insanların zihninde yer etmesinden çok rahatsız...

21.06.2011 - 12:51

'Bana 'Ömer Baba' demek hakarettir'

''7. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali''ne katılmak için Ordu'ya gelen Olcay, 8 yıldır Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı ''Ömer Baba'' karakterinin ''üzerine yapışmasından'' duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.        

46 yılık tiyatro sanatçısı olduğunu, tiyatroya ömrünü adadığını ifade eden Olcay, 8 yıldır devam eden Kurtlar Vadisi dizisinde ''Ömer Baba'' karakterini canlandırdığını hatırlattı.        

Seyircinin kendisini ''Ömer Baba'' olarak tanıdığını ve bu şekilde hitap ettiğini anlatan Olcay, rahatsızlığını şu sözlerle dile getirdi:

BANA ''ÖMER BABA'' DEMEK HAKARETTİR
''Hiçbir rolümü özel yaşantımla birleştirmiyorum. Ahlaklı bir sanatçı canlandırdığı karakteri özel hayatına taşımaz. Ama insanlar Türkiye'de sanal alemde yaşamaya devam ediyorlar. Bana 'Ömer Baba' diyeceklerine Emin Olcay deseler çok daha iyi olur. Çünkü 'Ömer Baba' televizyonda, ben ise Emin Olcay'ım. İnsanları ikaz ediyorum, bu bana hakarettir. Yani benim bir kimliğim var, Emin Olcay. Büyüklerim bu ismi bana vermişler, ben de şerefle taşıyorum.        

Kalkıp da bana ''Ömer Baba'' demek hakarettir. Ama insanlar bunun farkında değil. 46 yıldır bu mesleği yapıyorum, yüzlerce oyun oynadım. Geçen sene Akşehir Festivali'nde yine başıma geldi. Üzerimde Nasrettin Hoca kıyafeti var ve adam bana 'Ömer Baba' diyor. Pana Film'e 1-2 yıldır söylüyorum, 'Ömer Baba'yı öldürün, yoksa ben öldüreceğim'' diye. Ve yeni sezonda ben yokum. 'Ömer Baba' bitti, ben diziden ayrıldım. Onlar istediği kadar devam etsinler. Yolları açık olsun.
       
Nedir bu dizi furyası? Halka ne veriyor? Ben bu yaftadan sıkıldım. 46 senenin 8 senesi Kurtlar Vadisi'nde oynadım, 38 sene nereye gitti? 38 yıl devlet tiyatrosunda oynamışım. Yaptığım filmler var. Eğer 'Ömer Baba' rolü ile söylediğim laflardan ders almış olsalardı bu insanlar, bana 'Ömer Baba' diye hitap etmezlerdi. Sanal alemde yaşıyor insanlar, üzülüyorum."


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...