İlişkili Haber

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, sıkı birer olimpiyat oyunları takipçisi olduklarını çektikleri video ile kanıtladılar. En çok hafızalarına kazınan olimpiyat anlarına dair sohbetlerini video ile paylaşan Obamalar, birbirlerine olimpiyat favorileri ile ilgili sorular sordular.

Başkan Obama ilk soruyu eşine, “Bir olimpiyat oyununda yarışsaydın bu hangi dalda olurdu?” diye sorduğunda First Lady’nin yanıtı, “Jimnastik olurdu. Ama jimnastik için yapım uygun değil, biraz fazla uzunum” oldu.

"BAŞ AŞAĞI DURMAK BENİM YAPACAĞIM İŞ DEĞİL"

Jimnastikçileri “olağanüstü” bulduğunu söyleyen Michelle Obama’ya karşılık olarak Barack Obama da artistik jimnastik müsabakalarını izlediğini söyleyerek, “Bu sporu muhteşem buluyorum, çünkü baş aşağı durmak benim yapabileceğim bir şey değil” dedi. Obama, bu müsabakaları çok endişelendirici ve gergin bulduğunu da sözlerine ekledi.

Koşu sporunu kendine yakın bulduğunu söyleyen ABD Başkanı, “200 metre ile koşmalıyım. 100 metre harika bir yarış ama biraz fazla hızlı. 200 metrede beni kıvrımın en sonuna görebilirsiniz” dedi.

AİLECE OLİMPİYAT İZLİYORLAR

Olimpiyat oyunlarını izlemeyi ailece çok sevdiklerini söyleyen Michelle Obama, “Bizde herkes televizyonun karşısına geçer ve olimpiyatlar hayatımızı ele geçirir” dedi.

FAVORİSİ HITLER'İ HÜSRANA UĞRATAN SPORCU

Başkan Obama, en sevdiği anlardan birinin sprinter Michael Johnson’ın 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda altın ayakkabıyla koşması olduğunu söyledi. O yıl Johnson 200 metrede dünya rekoru kırmıştı.

En beğendiği olimpiyat sporcusunun, 1936 Berlin Olimpiyatları’nda koşarak madalya kazanan ve ari ırkının üstünlüğünü göstermeye çalışan Adolf Hitler’i hüsrana uğratan siyahi atlet Jesse Owens olduğunu söyledi.

“Şimdi düşününce, o, sadece dünyanın en hızlı adamı değil, aynı zamanda bunu Nazilerin önünde yapan, Amerika’nın insanların eşitliği konusunda durduğu yer hakkında net bir işaret gönderen kişiydi” dedi.

ABD'Lİ SPORCULARA TEŞEKKÜR

Barack ve Michelle Obama, videolarını 2016 Rio Olimpiyatları’nda yarışan ABD’li sporculara teşekkür ve iyi şans dileklerini ileterek bitirdiler.