Barack Obama'nın Beyaz Saray'daki pişmanlığı

Önceki ABD Başkanı Barack Obama, geriye baktığında en büyük pişmanlıklarından birinin Gramm ödüllü şarkıcı Dolly Parton’a Başkanlık Özgürlük Madalyası vermemek olduğunu açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 02.12.2020 - 13:41

Barack Obama'nın Beyaz Saray'daki pişmanlığı

Önceki ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray’da geçen sekiz yılına dair değerlendirme yaptı.

Stephen Colbert’in The Late Show’una konuk olan 59 yaşındaki Obama, en büyük pişmanlıklarından birinin Amerikalı şarkıcı Dolly Parton’a Başkanlık Özgürlük Madalyası vermemek olduğunu açıkladı.

Madalya, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı tarafından Amerika'nın güvenliğine veya ulusal çıkarlarına, dünya barışına, kültürel veya diğer önemli kamusal ya da özel çabalara istisnai katkılarda bulunan kişilere veriliyor.

AŞI BAĞIŞINI HATIRLATTI

Stephen Colbert, Obama’ya 74 yaşındaki country müzik efsanesine insanlık adına hangi sebeple Özgürlük Madalyası verilmesi gerektiğini sorunca Obama, Parton’ın kısa süre önce Moderna şirketinin corona virüs aşısı için 1 milyon dolar bağışta bulunduğunu hatırlattı.

Obama, Grammy ödüllü sanatçının yaptığı çalışmaların bununla sınırlı olmadığını bildiğini belirterek, kendisine madalya verilmemiş olmasını bir hata olarak nitelendirdi.

"BIDEN'I ARAYACAĞIM"

Parton’ın hala Özgürlük Madalyası ile onurlandırılma şansının olduğunu söyleyen Obama, yeni seçilen ABD Başkanı Joe Biden’ın Ocak 2021’de görevi devraldıktan sonra bu hatayı sonlandıracağını umduğunu belirtti.

“O, madalyayı hak ediyor” diyen Obama, “Biden’ı arayacağım” ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...