Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinin Hızır Reis’i Ulaş Tuna Astepe kimdir?

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinde 'Hızır Reis'i canlandıran Ulaş Tuna Astepe en  son Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol almıştı. Peki Ulaş Tuna Astepe kimdir? İşte Ulaş Tuna Astepe hakkında merak edilenler.

Haberler - ntv.com.tr 17.09.2021 - 10:13 | Son Güncelleme : 17.09.2021 - 11:50

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinin Hızır Reis’i Ulaş Tuna Astepe kimdir?

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Ekranların ilgiyle takip edilmeye başlayan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi dün akşam (16 Eylül Perşembe) seyirci ile buluştu.

Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan dizi, Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas'ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatacak.

Son olarak 'Sen Anlat Karadeniz' dizisinde Tahir rolüyle izleyici karşısına çıkan ve performansı ile hafızalara kazınan Ulaş Tuna Astepe, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinde Hızır Reis karakterine hayat veriyor.

ULAŞ TUNA ASTEPE KİMDİR?

5 Mayıs 1988 tarihinde İzmit'te dünyaya gelen Ulaş Tuna Astepe, ilk ve ortaöğrenimini İzmit'te tamamladıktan sonra İstanbul Lisesi'nde yatılı olarak okudu.

Yükseköğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde yaptı ve aynı zamanda 2008 yılında 'Osmanlı Cumhuriyeti' filminde kostüm asistanlığı da yapmıştır.

Astepe, oyunculuk kariyerine 2012 yılında yayınlanan 'Karadayı' dizisi ile adım atmıştır. Dizide, Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel ile birlikte rol alan Astepe, Orhan Kara karakterini canlandırmıştır.

'Analar ve Anneler' dizisinde de rol alan Ulaş Tuna Astepe, daha sonra 'Rüya' adlı dizide Alaz karakterini canlandırmış, bu dizinin final yapmasının ardından 'Sen Anlat Karadeniz' dizisinde Tahir karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır.

Berkun Oya'nın yazıp yönettiği 'Babamın Cesetleri', Sami Berat Marçalı'nın sahnelediği 'Cam Yapraklar' ve 'Bayrak' oyunlarında yer almıştır.

Emre Yeksan'ın yönettiği 'Körfez' filminde Selim karakterini canlandıran Astepe, ayrıca Üniversiteli, Zayiat, Meşakkat ve Karısı, Balık Havuzu adlı kısa filmlerde de yer almıştır.

1.89 metre boyunda ve 80 kilo olan Ulaş Tuna Astepe, Oğlak burcudur.

Sayfa Yükleniyor...