Bayram temizliği yapmadı diye hastanelik oldu!

20 yaşındaki genç kadın, nikahsız eşinin babası ve kardeşi tarafından 'bayram temizliği yapmadığı' için dövüldü. Aldığı tekme ve tokat darbeleriyle hastanelik olan kadın, polislere "Beni onlara teslim etmeyin" diye yalvardı.

30.08.2011 - 12:05

Bayram temizliği yapmadı diye hastanelik oldu!

Mardin'den Adana'ya göçüp, merkez Seyhan ilçesinin Dağlıoğlu Mahallesi'ne yerleşen halasının oğlu tarım işçisi Mehmet Turan'ın kendisini zorla kaçırıp, aile baskısıyla nikahsız yaşadığını, kayınpederi Şehmuz ve kayınbiraderi Hamit Turan'la aynı evde yaşamaya başladıklarını söyleyen Fatma Kaya, evliliğinin ilk gününden bu yana eşinden şiddet gördüğünü öne sürdü.

İki kez Mardin'deki baba evine dönmesine rağmen 2.5 yaşındaki oğlu S. ve 1.5 yaşındaki kızı E.'nin hatırına geri döndüğünü ağlayarak anlattı.

'HERŞEYİ BAHANE EDİP DÖVÜYORDU'
DHA'nın haberine göre; yemeği beğenmeyen eşi tarafından önceki akşam yine dövüldüğünü, arife günü de bayram temizliğini bahane eden kayınpederi Şehmuz ve kayınbiraderi Hamit Turan'ın şiddetine uğradığını ifade eden Fatma Kaya, iki çocuğuyla evden kaçıp, canını kurtarmak için polis merkezine gittiğini söyledi.

Fatma Kaya şunları anlattı:

"Halamın oğlu beni zorla kaçırmıştı. Ailem araya girince evliliğe razı oldum. Resmi nikah yapmadı. En küçük şeyi bahane edip, dövüyordu. Dün gece de yemeği beğenmeyip, dövdü. Sabah da çalışmak için tarlaya gitti. Ben de evde çocuklarımla ilgileniyordum. Kayınbabam Şehmuz Turan ile kayınbiraderim Hamit Turan eve geldiler. Bayram temizliği yapmamı istediler. Ben de oruçlu olduğumu ve iki çocukla ilgilendiğimi, yavaş yavaş yaptığımı söyledim. Bunun üzerine kayınbabam sinirlenip tokat vurdu, yere düştüm. Sonra da kayınbiraderim Hamit Turan tekmeyle karnıma, yüzüme vurmaya başladı. Bağırıp, yardım isteyerek sokağa çıktım. Kimse yardım etmedi. Çocuklarımı alıp, karakola kadar geldim. Polisler de beni hastaneye getirdi."

'AİLEME GÖNDERMEYİN'
Adana Devlet Hastanesi'nin Acil Servisi'nde tedaviye alınan genç kadın, ailesinden şikayetçi olurken, "Beni babamın evine göndermesinler. Daha önce 2 kez gittim. Babam, çocuklarımı bırakıp gelirsem beni kabul edeceğini söyledi. Ben de kabul etmeyince geri gönderdi. Bir daha gidersem yine onların eline verir. Ben sığınma evine gitmek istiyorum" diye gözyaşı döktü.

Tedavisi tamamlanan Fatma Kaya, polis gözetiminde İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Kadın Sığınma Evi'ne teslim edildi.

Şiddet uyguladığı iddia edilen koca, kayınpeder ve kayınbirader ise polis merkezinde ifadelerinin alınmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...