Bebeğinin mezarını saklıyorlar mı?

Şarkıcı Seren Serengil, ölen bebeğinin bilgisi dışında gömüldüğü ve mezar yeri kendisinden saklandığı iddiasıyla eşi ile kayınpederi hakkında yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Anadolu Ajansı 24.02.2010 - 16:58

Bebeğinin mezarını saklıyorlar mı?

Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne gelen Serengil'in ifadesi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zülfikar Tekirdağ tarafından alındı.
        
Bebeğinin mezarının yeri konusunda savcıya da yanlış bilgiler verildiğini öne süren Serengil, ''Belki de bir daha çocuğu olmayacak bir anne olarak, çocuğumun mezarının yerini öğrenmek en doğal hakkım. Ayrıca benim çocuğum Müslümandır, benden izinsiz olarak Musevi mezarlığına gömülüp, bir mezar taşı bile yapılmadan köşeye bir yere atılmıştır'' diye konuştu.
        
Eşi ve ailesiyle konuya ilişkin görüşüp görüşmediği sorulan Serengil, bu aşamadan sonra bir görüşme yapılmasının gerekmediğini, bir an önce bu evlilikten kurtulmak istediğini söyledi.
        
Bu arada, soruşturma kapsamında ifadesi alınan Serengil'in kayınpederi Rahmi Aytun'un, bebeğin 21 haftalıkken annesinin yüksek tansiyonu nedeniyle erken doğduğunu, 4 gün yoğun bakım ünitesinde makinelere bağlı olarak hayatta tutulduğunu, ancak organlarının cevap vermediğini anlattığı öğrenildi.
        
Aytun'un, cenaze konusunda danıştığı hahamın erken doğan ceninin tamamen masum olduğu için dua ve mezar yapılmasının uygun olmayacağını bildirdiğini anlatarak, bebeğin bunun üzerine Seren Serengil'in de rızasıyla Arnavutköy Musevi Mezarlığı'na gömüldüğünü söylediği bildirildi.
        
Seren Serengil adına avukatı Azmi Doğan tarafından hazırlanan suç duyurusu dilekçesinde ise müvekkilin ölen bebeğinin, bilgisi ve isteği dışında kayınpederi Rahmi Aytun tarafından oldu bittiye getirilerek gömüldüğü öne sürülüyor.
        
Seren Serengil'e mezarın yerinin de söylenmediği ileri sürülen dilekçede, Serengil'in eşi Musa Aytun ile kayınpederi Rahmi Aytun'un ''velayet haklarına tecavüz'' ve ''eziyet'' suçlarını işledikleri iddia ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...