Bebek iddiasına dava açıyor

Mustafa Erdoğan "sevgili ve bebek' iddialarına ateş püskürdü...

02.03.2011 - 10:24

Bebek iddiasına dava açıyor

Mustafa Erdoğan, bir gazetede yer alan "Anadolu Ateşi" dansçılarından birinden çocuk sahibi olduğu iddiasını mahkemeye taşıyor.

İddiayı yalanlayan ve haberi yapan gazete hakkında yasal süreç başlattığını belirten Erdoğan, yazılı bir açıklama yaptı.

Erdoğan, şunları söyledi:

"01 Mart 2011 tarihinde bir gazetede şahsım, ailem ve temsil ettiğim kurumumla ilgili asılsız, çirkin ve gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir habere ilişkin bu zamana kadar özel hayatımla ilgili medyada yer almama prensibime rağmen bir açıklama yapma zorunluluğu duydum.

Bugüne kadar toplum değerlerine ve benim dünya duruşuma aykırı pek çok haber veya yoruma, basın özgürlüğü açısından herhangi bir sözlü, yazılı veya hukuki cevap hakkı kullanmamıştım. Ancak bugünkü haber, ahlak dışı bir üslupla yayınlanmakla kalmamış, bırakın basın meslek ilkelerini, insan haklarına aykırı bir yaklaşım sergilemiştir.

Hiçbir iyi niyeti ve hoşgürüyü hak etmeyen bu tutum karşısında sessiz kalmak, sadece benim değil, eşimin, çocuklarımın, ailemin ve Anadolu Ateşi’ndeki emek sahiplerinin hak etmediği bir tepki olurdu. Bu nedenlerle, haberi yayınlayan gazeteye ilişkin avukatım aracılığıyla hukuki hakkımı aramak üzere bir süreç başlattığımı belirtmek isterim. Bugüne kadar bu ve benzeri haberlere ilişkin göstermiş olduğum toleransın, sabır ve sinir sınırlarını zorladığını ve bu habere imza atanları vicdanlarına havale ettiğimi söylemek isterim."

"FİKRİM YOK. NOKTA"
Gülben Ergen ise habere ilişkin twitter sayfasından yanıt verdi.

Ergen mesajında; "Beni arayan gazeteci arkadaşlar açıklama yapması gereken ben değilim. Fikrimi soranlar, bir fikrim yok. Nokta." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...