'Beni bu hale getiren öz evladımdır'

Gözleri morarmış halde adliyeye gelen kadın, kendisini ve kocasını dövdüğünü ileri sürdüğü oğlundan şikayetçi oldu. Yaşlı kadın, ''Oğlum para için bizi her gün dövüp, ölümle tehdit ediyor. Can güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz'' dedi.

Anadolu Ajansı 09.08.2011 - 15:28

'Beni bu hale getiren öz evladımdır'

Adana'da, yüzünde darp izleriyle adliyeye gelen 60 yaşındaki kadın, oğlunun, kendisini ve eşini dövdüğünü iddia ederek şikayetçi oldu.        

Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Selime Ö, öz oğlundan şikayetçi oldu.        

Elindeki dilekçe ile adliyeden çıkarken, gazetecilerin, ''Kocanız mı dövdü?'' sorusu üzerine içini döken Selime Ö, ''Kocam bana bugüne kadar bir fiske bile vurmadı. Beni bu hale öz evladım getirdi'' dedi.        

Selime Ö, 40 yaşındaki oğlu Kadir Ö'nün, işsiz olduğunu, kendisini ve eşini bir kez değil her gün döverek, para istediğini, ''paramız yok'' dediklerinde ise ölümle tehdit ettiğini gözyaşları içinde anlattı.        

''Bir anneye, babaya el kalkar mı? Üstelik mübarek ramazanda!'' diyen Selime Ö, şunları söyledi:       

''Eşim ve ben bir emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz ama yetmiyor. Oğlum, en son gelip benden işyeri açacağını söyleyip para istedi. Ama biz de para ne gezsin? Bunu söylemem üzerine benimle adeta top gibi oynadı. Başımı, gözümü, vücudumun her yerini acımasızca yumrukladı. Üstelik ölümle de tehdit etti. Araya giren babası Ummudi Ö'ye (80) de hakaret etti, dövdü.''        

Oğlunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu anlatan Selime Ö, ''Oğlum uyuşturucu aldıktan sonra kendini kaybediyor. Can güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz'' dedi.        

Selime Ö'nün Adliyeye gelmesine yardımcı olan komşusu Zübeyde Seyde de komşusunun hayatından endişe ettiğini belirterek, ''Oğlu her gün 'öldüreceğim' diye tehdit ediyor, dövüyor. Defalarca polise şikayette bulundu ama sonuç alamadık. Önlem alınması için bu kadıncağızın ölmesi mi gerekiyor'' diye konuştu.        

Cumhuriyet Savcılığı, Selime Ö'nün suç duyurusu üzerine darp raporunun alınması için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesi, tanıkların bulunup bilgilerinin sorulması ve Kadir Ö'nün uyuşturucu kullanıp kullanmadığını tespiti amacıyla kan tahlili yapılması için polise talimat verdi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...