'Beni eleştiren ahmaktır'

Yardım heyetiyle Somali'ye giden Nihat Doğan, şov yaptığını iddia edenlere ateş püskürdü: "Bana şov yapıyor diyen ahmaktır. Bu ahmaklar oturdukları yerden ahkam kesiyorlar!"

24.08.2011 - 09:55

'Beni eleştiren ahmaktır'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyaretindeki heyette yer alan Nihat Doğan, bu ziyareti şov olarak nitelendirenlere isyan etti.

Kendisini eleştirenleri ahmak olarak nitelendiren Doğan, "Bana şov yapıyor diyen ahmaktır. Türkiye'de ehli firavun zihniyetinin devamı olan yüzde 15-20 ahmak kesim var. Bunlar; Hz. Musa okyanusu yarmış, yine de inanmamışlar. Oturdukları yerden bir şey yapmayıp da yapılanlara bir kılıf bulup çamur atan zihniyete sahipler. Orada insanlar açlıktan ölüyor. Bir çocuğun ölüm anına tanık oldum, kendime gelemedim" dedi. 

TÜRKİYE'DE AÇ YOK
Sabah gazetesinin haberine göre; "Türkiye'de açlıktan ölen insan fotoğrafı görmedim" diyen ünlü türkücü, "Türkiye'de de aç insanlar var" şeklindeki söylemlere katılmadığını belirtip, şöyle konuştu:

"Ben bu yaşıma kadar Türkiye'de hiç açlıktan ölen bir insan görmedim. Gördüğünü iddia edenler söylesinler, ona da koşalım.

Bu durum, kıskanıldığım için olabilir. Şu da bir gerçek Türkiye Cumhuriyeti'nin sanat tarihinde Nihat Doğan ile uğraşıldığı ve iftira atıldığı kadar kimseye iftira atılmadı. Oysa; uyuşturucu kullandığı için alınan starlara hiçbir şey söylemediler. Ramazan'da içki içip yerlerde yuvarlanan insanlara bir şey demediler. Ülkemi, bayrağımı ve insanları sevmenin bedelini ödüyoruz herhalde!"

BENİ ELEŞTİRMEK AYIPTIR
Somali'ye gittiği için kendisini eleştiren yazar Yılmaz Özdil'e de yanıt veren Nihat Doğan, şöyle konuştu: "Nihat Doğan gideceğine Müjdat Gezen, Yıldız Kenter gitseydi demek son derece ayıptır. Müjdat Gezen'i tutan mı var? Onlar da gitsinler. Yılmaz Özdil efendiye sesleniyorum. Hadi buyur sen git, ben de geleceğim!"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...