NTV

'Benimle sevgili olmak isteyen çıkmadı'

Yaşam

"Muhteşem Yüzyıl" dizisinin Hürrem Sultan'ı, "Buraya geldiğimde bekardım, hâlâ da bekarım! Benimle sevgili olmak gibi bir teşebbüste bulunan da olmadı" dedi.

Babası Türk, annesi Alman... İngilizce, Almanca ve Rusça biliyor; Türkçe'sini de sarayda geliştiriyor. 8 ay boyunca Avrupa ve Balkan ülkelerindeki yüzlerce cast ajansının oyuncu katalogları tarandı. Bir gün telefon çaldı, "İstanbul'a gel, deneme çekimi yapacağız" denildi. 4 gün sonra İstanbul'daydı, kamera karşısına geçti ve oynadı.

İşte Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Meryem Uzerli, diziye başlamasını ve sonrasını anlattı...

"- Her şey 4 gün içinde oldu. Gelir-gelmez, işime odaklandım. Sadece, kendimi burada yalnız hissedeceğim korkusu oldu.

- Dizinin daha tanıtımları yapılırken yargılamaya başladılar. İlk bölüm yayınlandıktan sonra biraz tedirgin oldum. Türk insanını tanımıyordum, nasıl bir tepki göreceğimizden de pek emin değildim.

- Ailem tedirgin değil "çanak anten" sahibi oldu! Türk kanallarını izlemeye başladılar. İnsanların daha yayınlanmayan bir diziyle ilgili konuşmasına anlam veremediler.

- 3-4 aydır İstanbul'dayım. Vaktimin yüzde 95'i sette geçiyor. Set dışında evde senaryo çalışıyorum. Dışarı da çıkıyorum ama çok az...

- Buraya geldiğimde bekardım, hâlâ da bekarım! Benimle sevgili olmak gibi bir teşebbüste bulunan da olmadı. Set dışında yolda yürürken görüyorum erkekleri, o da 5 saniye...

- Burnumu seviyorum. Geriye kalan her şeyi de olduğu gibi kabul ettim."