'Benimle sevgili olmak isteyen çıkmadı'

"Muhteşem Yüzyıl" dizisinin Hürrem Sultan'ı, "Buraya geldiğimde bekardım, hâlâ da bekarım! Benimle sevgili olmak gibi bir teşebbüste bulunan da olmadı" dedi.

07.03.2011 - 09:38

'Benimle sevgili olmak isteyen çıkmadı'

Babası Türk, annesi Alman... İngilizce, Almanca ve Rusça biliyor; Türkçe'sini de sarayda geliştiriyor. 8 ay boyunca Avrupa ve Balkan ülkelerindeki yüzlerce cast ajansının oyuncu katalogları tarandı. Bir gün telefon çaldı, "İstanbul'a gel, deneme çekimi yapacağız" denildi. 4 gün sonra İstanbul'daydı, kamera karşısına geçti ve oynadı.

İşte Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Meryem Uzerli, diziye başlamasını ve sonrasını anlattı...

"- Her şey 4 gün içinde oldu. Gelir-gelmez, işime odaklandım. Sadece, kendimi burada yalnız hissedeceğim korkusu oldu.

- Dizinin daha tanıtımları yapılırken yargılamaya başladılar. İlk bölüm yayınlandıktan sonra biraz tedirgin oldum. Türk insanını tanımıyordum, nasıl bir tepki göreceğimizden de pek emin değildim.

- Ailem tedirgin değil "çanak anten" sahibi oldu! Türk kanallarını izlemeye başladılar. İnsanların daha yayınlanmayan bir diziyle ilgili konuşmasına anlam veremediler.

- 3-4 aydır İstanbul'dayım. Vaktimin yüzde 95'i sette geçiyor. Set dışında evde senaryo çalışıyorum. Dışarı da çıkıyorum ama çok az...

- Buraya geldiğimde bekardım, hâlâ da bekarım! Benimle sevgili olmak gibi bir teşebbüste bulunan da olmadı. Set dışında yolda yürürken görüyorum erkekleri, o da 5 saniye...

- Burnumu seviyorum. Geriye kalan her şeyi de olduğu gibi kabul ettim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...