Berlusconi paçayı kolayca sıyıramayacak

Berlusconi'nin, eşi Lario'dan boşanması düşündüğü kadar kolay olmayacak. Lario, çocuklarının İtalyan liderin holdinginden pay almasını talep etti.

Haberler 13.11.2009 - 12:41

Berlusconi paçayı kolayca sıyıramayacak

Bir dönem adı sadece skandallarla anılan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin "sessiz bir boşanma" hayali suya düştü. Eşi Veronica Lario'dan anlaşmalı bir şekilde ayrılmak isteyen Berlusconi, eşinin 5.6 milyar strelinlik servetinden pay talep etmesiyle bu işin çok da kolay olmayacağını farketti.

Lario, ayrılmadan tamamen Berlusconi'yi suçladı. Lario, üç çocuğunun da İtalyan liderin Fininvest holdinginden eşit pay alması konusunda ısrarcı oldu. Hatta Lario, Berlusconi'nin eski evliliğinden olan iki çocuğun da büyük bir pay almasını istedi.

Boşanmak için başvuran 53 yaşındaki Lario, 73 yaşındaki Berlusconi'nin iç çamaşırı modeli Noemi Letizia'nın 18. yaş günü partisine katılmasının ardından evliliğini sona erdireceğini açıklamıştı.

Bu başvuruyla Berlusconi, Letizia ile olan ilişkisinin boyutunu yargı önünde açıklamak zorunda kalacak. Lario, eşinin kendi çocuklarının hiçbirinin yaş günü partilerine katılmadığını ve artık Berlusconi'nin kendinden küçüklerle ilişkide olmasından sıkıldığını dile getirmişti.

Sayfa Yükleniyor...