Berlusconi, televizyonda eşini eleştirdi

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, boşanma davası açan eşi Veronica Lario'nun hakkında ileri sürdüğü iddiaları "iftira" olarak niteledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.05.2009 - 18:15

Berlusconi, televizyonda eşini eleştirdi

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, eşinin sol basında yer alan asılsız iddialara inanma gafletine düştüğünü ifade ederek, "Aslı olmayan iftiralarla karşı karşıyayım. Sol ve de destekçisi basın, benim yüzde 75'lere ulaşan popülerliğimi kabullenemiyorlar. Dört İtalyandan üçü beni destekliyor. Bunlar iftiraya dayalı bir kampanyadan başka bir şey değil" dedi.

Silvio Berlusconi, İtalyan devlet televizyon kanallarından Rai-1'de "Porta a Porta" adlı açık oturum programına verdiği özel demeçte, "Bir evliliğin bitmesinden, bitmek üzere olmasından, özel yaşama ait bir meselenin gazetelere malzeme olmasından dolayı da üzgünüm" diye konuştu.

Programın sunucusu Bruno Vespa'nın, Başbakan olarak eşinden kamuoyu huzurunda özür beklediğine ilişkin açıklaması hakkındaki sorusunu ise Berlusconi şöyle yanıtladı:
"Başbakanlık makamında oturan bir kişi ilişkinin sürmesini, bu tür bir davranışa ancak iftiraların yol açtığının anlaşılması ve hata yapılmış olduğunun itiraf edilmesi durumunda kabul edebilir."

Berlusconi, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde şov kızlarını milletvekili adayı göstermeye kalkıştığı konusunda eşi tarafından dile getirilen iddianın da esas itibarıyla basının ürettiği bir yalan olduğunu savunarak, "Şov kızlarına ilişkin söylenenler de iftira. Bu tuzağa eşim de düştü" dedi.

Silvio Berlusconi, eşi Veronica'nın, kendi çocuklarının doğum günlerine katılmazken Napoli'de 18 yaşındaki Naomi Letizia'nın doğum günü partisine katılmasını eleştirmesi konusunda ise şöyle konuştu:
"Bu bir yalan. O kızın babası beni randevu talebi için aramıştı. Benimle konuşmak istiyordu. Bu konuya ilişkin 'Chi' dergisinde bir söyleşi yer alacak. Çocuklarımın da işin içine karıştırılmasına üzüldüm. Onları çok seven bir insanım. Onlar için harikulade ve çok sevilen bir baba olduğumu söyleyebilirim."

Berlusconi, eşi Veronica'ya ilişkin duygularının sorulması üzerine ise "Eşimi çok seven bir insanım. Bu konuda başka bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...