''Beyaz Cennet'' Pamukkale'yi 2011 Haziran ayında, 129 bin 810'u yabancı, 55 bin 98'i yerli olmak üzere toplam 184 bin 908 turist ziyaret etti. 

Pamukkale'yi ziyaret eden yabancı turist grupları içerisinde Çinli turistlerin birinci sırada yer aldığı belirtildi. 

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Şeref Karakan, Pamukkale'yi görmeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının her geçen gün arttığını söyledi. 

UNESCO'nun ''Dünya Miras Listesi''nde bulunan Pamukkale'nin ''her derde deva'' şifalı suları ve travertenleriyle, Türkiye'nin önemli turizm cennetlerinden biri haline geldiğini ifade eden Karakan, şunları kaydetti: 

''Doğa ile tarihin buluştuğu Pamukkale, Türkiye'de deniz turizmine alternatif merkezlerden biri konumuna geldi. Türkiye'nin dünyaya açılan önemli turizm pencerelerinden biri olan Pamukkale'nin dünya genelinde yapılan etkinliklere konu olması duyulurluğunu artırdı. Travertenleriyle, doğasıyla, tarihi zenginliğiyle unutulmaz bir tatil imkanı sunan Pamukkale'yi en çok tercih eden turistler Çinliler oluyor. Pamukkale'nin binlerce yıldır yerleşim merkezi olmasını sağlayan, bölgenin dünyaca ünlü beyaz travertenlerinin de hayat kaynağı olan şifalı termal su turistlerin vazgeçilmezi.''
 
''TURİSTLER SAĞLIK İÇİN TERMAL SUYU TERCİH EDİYOR'' 
Karakan, Karahayıt ve Gölemezli'deki termal kaynakların romatizma, kalp, mide, damar sertliği, tansiyon ve deri rahatsızlıklarına iyi geldiğini düşünen birçok turistin de Pamukkale'yi sağlık için tercih ettiğini söyledi. 
 
Bu nedenle otellere gelen turistlere sağlık konusunda yardımcı olabilmek adına termal tedavi konusunda eğitim almış uzman personelle hizmet verdiklerini ifade ederek, ''Dünyada vazgeçilmez bir hale gelen namı dilden dile dolaşan 35 derecelik ısısı, yaz kış değişmeyen havuzu görmek için geldiğini söyleyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor'' dedi.