Beyoğlu'nda restoranda kavga: Furkan Çalıkoğlu tutuklandı, oyuncu Ayşegül Çınar serbest

Beyoğlu'nda bir otelin restoranında çıkan ve 2'si polis 12 kişinin yaralandığı kavga sonrası gözaltına alınan oyuncu Ayşegül Çınar serbest bırakılırken, arkadaşı Furkan Çalıkoğlu tutuklandı.

Anadolu Ajansı 30.06.2021 - 23:46 | Son Güncelleme : 01.07.2021 - 03:59

Beyoğlu'nda restoranda kavga: Furkan Çalıkoğlu tutuklandı, oyuncu Ayşegül Çınar serbest

Beyoğlu'nda bir otelin restoranında çıkan kavgada, 2 polis ve bekçinin de aralarında bulunduğu 12 kişinin yaralanmasına ilişkin gözaltına alınan oyuncu Ayşegül Çınar serbest bırakılırken, arkadaşı Furkan Çalıkoğlu sevk edildiği hakimlikteki sorgusunun ardından tutuklandı.

Karaköy Bankalar Caddesi'ndeki bir otelin restoranında oyuncu Ayşegül Çınar ile arkadaşı Furkan Çalıkoğlu arasında tartışma çıktı. Furkan Çalıkoğlu, tartışmanın büyümesi üzerine olaya müdahale eden bazı çalışanlarla da arbede yaşadı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de saldıran zanlı, arbede sırasında polislerden birinin silahını alarak boşluğa ateş etti. Görevlilere ve çevredekilere hakaret eden şüpheli, olay yerine çağrılan takviye kuvvetle kademeli güç kullanılarak etkisiz hale getirildi.

Olay sırasında polislere mukavemette bulunan Ayşegül Çınar'a da müdahale edildi.

Yaşanan arbede sırasında hafif yaralanan 2 polis memuru ile bekçinin de aralarında bulunduğu 12 kişinin hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

Gözaltına alınan iki kişi, ifadeleri alınmak üzere Karaköy Polis Merkezi'ne, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından da İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

Savcılıktaki ifadelerin ardından Ayşegül Çınar serbest bırakılırken, Furkan Çalıkoğlu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Furkan Çalıkoğlu'nun tutuklanmasına karar verildi.

AYŞEGÜL ÇINAR: BİZE KUMPAS KURDULAR

Serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan Ayşegül Çınar, kendilerine kumpas kurulduğunnu öne sürdü. 

Çınar, "Bizzat geldiler, sıkıntı çıkardılar. Furkan, tatlı bir dille konuştu, konuşup halletti. Onlar, halletmiş gibi yaptı, orada bizi beklettiler daha sonra gelip kafasında şişe kırıyorlar. Akıl alır gibi değil. Bir de üzerine nasıl oluyorsa saniyeler içinde polis geliyor. Mekancıların yaptığı bir kumpas olduğunu adım gibi eminim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...