Bill Gates’e meydan okudu

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bir yardım kampanyasına destek olması için Bill Gates’e meydan okudu.

14.08.2014 - 10:03

Bill Gates’e meydan okudu

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Amyotrofik lateral skleroz hastalığıyla savaşmak amacıyla başlatılan bir kampanya kapsamında buz gibi bir kova suyu başından aşağıya döktü.

Kampanyaya destek veren her kişi aynı zamanda üç farklı kişiye de meydan okumak zorunda. Zuckerberg, bu kampanyaya katılmaları için Microsoft’un kurucusu Bill Gates'in de aralarında bulunduğu 3 kişiye meydan okudu.

Meydan okunan kişilerin kendilerine meydan okuyan kişi gibi buz gibi bir kova suyu başlarından aşağı dökmeleri bekleniyor. Bunu yapmak istemeyenlerin ise kampanyaya bağışta bulunması gerekiyor.

Mark Zuckerberg'e New Jersey valisi  Chris Christie, meydan okunmuştu. Bunun ardından meydan okumayı kabuul eden Zuckerberg aynı zamanda kampanyaya bağışta da bulundu.

Amyotrofik lateral skleroz (ALS), merkezi sinir sistemi, omurilik ve beyin sapındaki nöronların azalması sonucunda meydana geliyor. Bu hastalığa yakalanan kişilerde kasta zayıflık ve yutma zorluğu gibi semptomlar görülüyor.

Uzmanlara göre ALS’ye yakalanan hastalar, ortalama 3 ila 5 yıl yaşayabiliyor. Hastalık, zihinsel fonksiyonlara zarar vermiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...