1909’da Fransız kimyager Eugene Schueller, ufak bir apartman dairesinde L’Aureale isimli bir saç boyası icad etti. Kuaför salonlarına bisikletiyle siparişleri götüren kimyager şirketinin ismine "Fransa’nın en güvenli saç boya şirketi" adını vermişti.

Bugün L’Oreal firmasının 500’den fazla alt markası ve 130 binden fazla çalışanı bulunuyor. Ürünleri 130 ülkede satılan markanın en büyük hissedarı Schueller’in kızı olan Liliane Bettencourt’un kişisel servetinin 23 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu rakamla Bettencourt, dünyanın en zengin kadını sayılıyor.

L’Oréal, bugüne kadar kendine güzellik elçileri olarak dünyaca tanınmış yüzleri seçmiştir. Penelope Cruz, Eva Longoria, Linda Evangelista, Jane Fonda, Andie MacDowell, Claudia Schiffer tanınmış L’Oreal kadınlarıdır.

L’Oréal markası 100. yılını satış noktalarındaki özel cilt analizleri ve cilt bakım önerileri, makyaj uygulama animasyonları ve süpriz hediyelerle kutluyor. www.100yillikguzellik.com adresinden aktiviteler ve tarihleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.