Heathar Swan bir zamanlar sıradan bir ev kadını ve anneymiş. Fakat Swan 40'larına geldiğinde hayatında bir değişiklik yapması gerektiğini farketmiş. Swan şimdi yüksek tepelerden atlıyor, hatta bir de dünya rekoruna sahip.

47 yaşındaki Avustralyalı Swan 23 saat süren bir tırmanış sonrasında Tanzanya'daki 6.672 metre yüksekliğindeki Mt Meru'ya ulaştı. Daha sonra da kendisini dağın tepesinden aşağı bıraktı, üzerinde ise sadece kanat şeklinde bir giysi ile.

Bu giysi özel olarak yüksek yerlerden atlayanlar için tasarlanmış bir atlama kıyafeti ve kollarla bacaklar arasında açılan bölümleriyle atlayıcıların uçan bir sincap gibi gözükmesini sağlıyor.

Swan'ın dünya rekoru da Mayıs 2006'da Mt Meru'daki atlama ve dağcılık merkezinde gerçekleşmiş. Swan ve eşi Glen Singleman, 1999'da kırılan bir rekoru arkalarında bırakarak yeni bir rekora imza attı.

Şimdi 47 yaşındaki Swan "Tavan Yok" adlı yeni kitabının yarısında eşi ile bu macerasını, diğer yarısında ise bir işkadınından adrenalin bağımlısı bir kadına dönüşümünün hikayesini anlatıyor.

Swan'ın 1998'de evlendiği eşi Singleman Sidney Hastanesi'nde doktorluk yapmanın yanı sıra, yaratabildiği her fırsatta soluğu açık havada alıyorluş. Bu da Swan'ın hayatında büyük bir değişime yol açmış.

Singleman, çocuklarını da alıp küçük uçaklardan onları paraşütle atmaya başlayınca Swan evde oturup meraktan ölmektense, kendisi de bunu denemeye karar vermiş: "Ben uçaktan atlamak gibi bir şeyi hiç yapmamıştım. Ben kampa bile gitmemiştim. Evlendikten ancak bir yıl sonra ilk atlayışımı gerçekleştirebildim."

Swan, ilk atlayışından altı yıl sonra 2005'te de yüksek yerlerden atlamaya başlamış. Tüm zamanını atlayışa ayırmak için işinden istifa eden Swan, "Dünya rekoru muhtemelen yaptığım en zor şeydi ama tam zamanlı bir anne olmak kadar zor değil" diyor.