Hapisteyken eski sevgilisinin bir polisle birlikte olduğunu öğrenen Raoul Moat, hapisten çıkar çıkmaz kızın evine gidip, yeni sevgilileri vurdu. Cinayetin ardından bir hafta kaçan Moat, polis tarafından abluka altına alınınca pompalı tüfeğiyle intihar etti.

İlişkili Haberler


Moat'ın saklandığı yeri ve intihar ettiği noktayı televizyondan görenler, bölgeye akın ediyor. Ziyaretçiler, Moat'ın saklandığı kanalın fotoğraflarını çekip, katilin intihar ettiği noktaya, üzerinde notlar yazan çiçekler bırakıyor.

İşte o notlardan bazıları:

- “Huzur içinde yat Raoul, sana kimse yardımcı olmadı ve sistem seni bu hale getirdi...”

- "Bir tutkunun cinayeti, böylesine acı bir şekilde sonlandı. Keşke kaç kişinin sana yardımcı olabilmek için hazır beklediğini görebilseydin, Gazza’nın (eski İngiliz futbolcu Paul Gascoigne) bile.”

- “Raoul. Aramızdan ayrıldın ama unutulmadın. Gerçek bir beyefendi. Seni hiç anlamadılar. Huzur içinde yat.”

- “Raoul Moat yanlış anlaşıldı. Sen halkın kalbini kazandın. Seni yıllar önce dinlememiş olmaları çok yazık. Şimdi büyükannenlesin. O seni severdi ve anlardı.”

- “Zaman, herşeyin bu raddeye gelmesinin ardındaki sebepleri gösterecek. Biz senin, neden ve ne şekilde böyle hissetmene yol açıldığını biliyoruz dostum.”

- “Trajik bir son, çok üzücü. Sadece kurbanlar için değil Moat için de öyle... Kesinlikle çok duygusal bir adamdı ve bu derin duygularıyla nasıl başa çıkacağını ya da onları nasıl göstereceğini bilemiyordu. Her şey bir anda kontrolünden çıktı!”

"HUZUR İÇİNDE YAT, EFSANE RAOUL MOAT"
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta da katil için özel bir grup açıldı.

Kimi polise olan nefretini “pislik” diyerek gösterdi, kimi ise suçun Moat’ın eski kız arkadaşı Samantha Stobbart’ta olduğunu söyledi.

“RIP Raoul Moat You Legend!” (Huzur içinde yat, efsane Raoul Moat) ismiyle açılan grubun şimdiden binlerce üyesi var...

Sayfada dikkatleri çeken yazılar ise şunlar:

- “Polisten nefret ediyoruz. Sadece bir Raoul Moat var.”

- “Polis de, o kadın da kendilerinden utanmalıdır. Eğer erkeğin hapisteyken onu bir başkasıyla aldatırsan sonucunda olacaklara da katlanırsın. Hapisteki bir adamı aldatan her kadın, kendisinin ve yeni aşığının başına gelecekleri hak eder. Huzur içinde yat Raoul Moat."

- “O bir efsane değil bir canavardı.”