Biriktirdiği parayı Somali'ye gönderdi

2. sınıf öğrencisi Adem Mert'ten herkese örnek olacak bir davranış...

11.08.2011 - 11:50

Biriktirdiği parayı Somali'ye gönderdi

Konya'nın Akşehir ilçesinde özel bir eğitim kurumunda öğrenim gören 2. sınıf öğrencisi Adem Mert Yarar, kumbarasında biriktirdiği 300 lirayı, kuraklık nedeniyle zor günler geçiren Somali halkına ulaştırılması için öğretmenine verdi.        

Yarar, açlıktan ölmek üzere olan çocukları televizyon ve gazetelerden takip ettiğini, çocukların durumlarından çok etkilendiğini belirtti.       

Afrika'ya yardım fikrini annesi Funda Yarar ve öğretmeni Aydın Gökalp ile paylaştığını ifade eden Yarar, kumbarasındaki 300 lirayı Afrika'ya göndermeye karar verdiğini söyledi.        

Afrika'da annesinin kucağında hareketsiz bir şekilde duran çocuğun kendisini çok etkilediğini vurgulayan Yarar, ''Çocuğun annesi de çok çaresizdi. Ne yapacağını bilmiyordu. Kendimi Afrika'daki çocukların yerine koydum ve biriktirdiğim parayı Somali'ye göndermeye karar verdim'' dedi.        

Yarar, kumbarasında biriktirdiği 300 lirayı, Somali için başlatılan yardım kampanyasına yatırması için öğretmeni Aydın Gökalp'a teslim etti.        

Yarar'ın öğretmeni Gökalp ise böylesine özel durumların toplumsal dayanışma için sunulan güzel bir fırsat olduğunu, öğrencilerinin güzel bir olaya imza atmasının mutluluk verdiğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...