Güneş enerjisi panelli bisikletle dünya turu

İsviçreli çılgın adam David Brandenberger güneş enerjisiyle çalışan bisikletiyle dünya turuna çıktı. 7 aydır yollarda olan Brandenberger’in yeni durağı Manisa’nın Turgutlu ilçesi oldu.

Haberler - İHA 13.02.2016 - 11:54

Güneş enerjisi panelli bisikletle dünya turu

İlginç tasarımı ve güneş panelleriyle dikkatleri üzerine çeken bisikletiyle 7 ay önce yollara düşen David Brandenberger'ın son durağı Turgutlu oldu.

İsviçre’den yola çıkan David Brandenberger 7 ayda yaklaşık 8 bin kilometre yol yaptı ve İzmir’den sonra Turgutlu’ya ulaştı. Avrupa’nın bir çok ülkesine uğrayarak yolculuğana devam eden David Brandenberger, Çin’e kadar yolculuğuna devam edeceğini belirtti.

Güneş panellerinden oluşan römorku ve recumbent bisikleti ile dünya turuna çıkan İsviçreli David Brandenberger yolculukta oldukça dikkatli seyrettiğini ifade ederken en önemli konunun gece konaklamalarında bisikletinin güvenli bir yere park etmek olduğunu dile getirdi. Güneş panellerinden oluşan römorku ve recumbent bisikletin uzunluğu ise tam 5,3 metre. Sabah yola çıkmadan önce hummalı bir çalışma yapan ve bisikletini hazırlayan David Brandenberger hiç bir şeyi şansa bırakmıyor ve titiz bir çalışmayla kendini yola hazırlıyor.

David Brandenberger;" 7 aydır yollardayım, dünya turuna çıktım. Normalde gözlükçülük yapıyorum, ancak dünyayı dolaşma fikri beni çok mutlu ediyor. Buradan Alaşehir’e gideceğim, yolculuğumu Çin’e kadar sürdürmek istiyorum" dedi. Kaldığı otelin personeliyle vedalaşan David Brandenberger bisikletinin pedallarını çevirmeye başladı ve yeni yerleri keşfetmek için yollara düştü.

Sayfa Yükleniyor...