Blake Lively ve Ryan Reynolds'tan evsizler için 500 bin dolar bağış

Hollywood'un cömert çifti Blake Lively ve Ryan Reynolds, Kanada'da evsiz ve kaçak gençlere yardım için çalışan bir kuruma 500 bin dolar bağışta bulundu.

Haberler - ntv.com.tr 26.11.2020 - 07:53 | Son Güncelleme : 26.11.2020 - 08:07

Blake Lively ve Ryan Reynolds'tan evsizler için 500 bin dolar bağış

Blake Lively (33) ve Ryan Reynolds (44), evsiz gençler için 500 bin dolar bağış yaptı. Hollywood’un gözde çifti, Amerika'da, evsiz ve kaçak gençlere barınma, yiyecek, acil kriz bakımı ve bir dizi başka hizmetler sunan Covenant House adlı kurumun Vancouver ve Toronto’daki şubelerine 250 biner dolar bağışta bulundu. Haber, kurumun resmi Twitter hesabından duyuruldu.

SALGIN İÇİN 1 MİLYON DOLAR BAĞIŞ

Bu, üç çocuklu ünlü çiftin ilk büyük bağışı değildi.

Geçen yıl ABD-Meksika sınırındaki mülteci çocuklar için çalışan derneklere 2 milyon dolarlık bağış yapan çift, bu yıl corona virüs salgını nedeniyle, kar amacı gütmeyen ve ihtiyacı olanlara güvenli gıda yardımı sağlayan iki kuruluş Feeding America ve Food Banks Canada’ya toplam 1 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu.

"ÇOCUKLARIMIZI FARKINDALIĞI YÜKSEK BİREYLER OLARAK YETİŞTİRECEĞİZ"

Çift ayrıca ABD’de yükselen ırkçılık karşıtı protestolar esnadında kısa adı NAACP olan Siyahi İnsanların Gelişmesi İçin Ulusal Birlik’e 200 bin dolar bağışlamıştı.

Blake Lively o dönemde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Çocuklarımızı farklı hukuk kurallarına hazırlama konusunda endişelenmek zorunda kalmadık ya da arabada kenara çekilirsek ne olabileceğini düşünmedik. O hayatı her gün yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyoruz. Böyle bir korku ve öfkeyi hayal bile edemeyiz. Geçmişte sistematik ırkçılığın ne kadar köklü olduğu konusunda bilgisiz olmamıza izin verdiğimiz için utanıyorum” ifadelerini kullanmış, kızlarını ırkçılık karşıtı, farkındalığı yüksek bireyler olarak yetiştireceğini belirtmişti.

Sayfa Yükleniyor...