Bodrum'da bir otel mühürlendi

Hijyen kurallarına uymayan otelde bulunan yerli ve yabancı yaklaşık 130 turist, jandarma ekiplerinin gözetiminde tahliye edilerek ilçedeki başka otellere yerleştirildi.

05.09.2011 - 17:01

Bodrum'da bir otel mühürlendi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 3 yıldızlı bir otel, hijyen kurallarına uymadığı gerekçesiyle zabıta ekiplerince mühürlendi.

Ortakent-Yahşi beldesindeki 3 yıldızlı bir otel hakkında yerli ve yabancı turistlerden gelen şikayetler üzerine harekete geçen Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşık 20 gün önce otelde inceleme yaptı. İnceleme sonucu, otelin hijyen kurallarına uymadığı gerekçesiyle mühürlenmesine karar verildi.

Ortakent-Yahşi Belediyesi zabıta ekipleri oteli mühürledi. Otelde bulunan yerli ve yabancı yaklaşık 130 turist, jandarma ekiplerinin gözetiminde ilçedeki başka otellere yerleştirildi. Jandarma ekiplerinin otelin çevresinde güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

Otel müşterilerinden Süleyman Ömercan, Ankara'dan tatil için Bodrum'a geldiğini belirterek, ''Daha 2 saat önce geldim ve otelin kapalı olduğunu söylediler. Geçen hafta rezervasyon yaptırmıştım. Cuma günü de teyit ettirdim. Bugün geldik ancak kapıda kaldık'' dedi.

Bazı yabancı turistler yaşanan olaydan mağdur olduklarını, bazıları ise başka bir otele yerleştirilecekleri için mağduriyetleri bulunmadığını kaydetti.

Bu arada, otel çalışanları, otel yetkililerinin otelde bulunmadığını belirterek, ''Bize de bir bilgi verilmedi. Ne olduğu belli değil. Müşteriler başka otellere yerleştiriliyor'' diye konuştu.

Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, otelin daha önce de 10 bin lira idari para cezası bulunduğunu hatırlatarak, ''Oteli hijyen kurallarına uymadığı gerekçesiyle mühürledik. Beldemizde hijyen kurallarına uymayan işletmelere yönelik çalışmalarımız sürecek'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...