Borat şimdi de homoseksüel muhabir oldu

Tepki çeken rollerin adamı olarak da bilinen Sacha Baron Cohen, mayokinisiyle 'ilahlaşan' Borat ve şimdi de Avusturyalı homoseksüel moda habercisi Bruno tiplemeleriyle olayların adamı olmaya devam ediyor.

16.06.2009 - 16:43

Borat şimdi de homoseksüel muhabir oldu

Tam adıyla Sacha Noam Baron Cohen. 13 Ekim 1971 doğumlu, Terazi burcu, dengenin aksine dengesizliği temsil eden burcun tüm özelliklerini barındıran, kendi şahsına münhasır bir kişilik.

Bu dünyadaki kimliği 'komedyen, aktör' olarak geçiyor. Ancak onun kimliğini asıl çerçeveleyen özelliği propaganda becerisi.

Tepki çeken rollerin adamı olarak da bilinen oyuncu, İngiliz bir rapçiyi canlandırdığı Ali G., floresan renkteki mayokinisiyle ilahlaşan Kazak haberci Borat ve şimdi de Avusturyalı homoseksüel moda habercisi Bruno'yla olay adam olmaya devam ediyor.

KRİZ YARATTI
Geçtiğimiz Eylül, Ekim aylarında Milano ve Paris Moda Haftalarını basan Cohen, güvenlik görevlilerini aşıp podyuma atlayarak mankenlere müdahale etmiş ve kışkırtıcı tavırlarıyla kapı dışarı edilmişti. Prada defilesine evsiz kostümüyle çıkan aktör, bunun Bruno karakterinin bir parçası olduğunu söylemiş, bir moda editörü olarak defileyi protesto ettiğini belirtmişti.

Jean-Charles de Castelbajac defilesinde de podyumda yürüyen mankene beyaz bir kâğıt uzatan Cohen, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak salondan çıkarılmıştı.

Ve son olarak Haziran başında MTV Film Ödülleri gecesine damgasını vuran Sacha Baron Cohen, yine aynı karakterin ruhuna bürünerek yaptı yapacağını!

Bu defa gözüne seyirciler arasında oturan Eminem'i kestiren 'Bruno', poposunu açıkta bırakan melek kostümüyle rapçinin üzerine 'kondu'.

Müzik dünyasından pek çok kişiyi eleştirmeyi seven asi müzisyen Eminem, bu defa kurbanın ta kendisi oldu, Cohen'le planladıkları eğlenceli senaryonun gerektirdiğini yaptı ve geceyi terk etti. Sacha, yani Bruno, şimdi de Marie Claire dergisine pozlar verdi. Beyazperdenin yarattığı, popüler kültürün son örneği (her ne kadar popülizme karşı geldiğini söylese de) aktör, ne kadar daha yeni karakterleriyle muzırlıklarına devam edecek bilinmez ancak yeniden gündeme gelmesi an meselesi.

Kimi yerden yere vuracak, kime poposunu koklatacak ya da hangi şakaları, komiklikleri yapacak, belirsiz ve merak uyandırıcı.

Tüm dünyanın hem nefret ettiği, hem sevdiği, hem kıl kaptığı, hem de izlemekten kendini alıkoyamadığı Sacha Baron Cohen'in yepyeni maceralarına hazırlıklı olun...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...