Boşanıp 57 yıl sonra evlendiler

Leslie Harper ve Elsie Dunn 70 yıl önce evlendi, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından boşandı ve 57 yılın ardından tekrar nikah masasına oturdu.

29.01.2011 - 10:33

Boşanıp 57 yıl sonra evlendiler

Leslie Harper ve Elsie Dunn evlendiklerinde tarih, 1941'i gösteriyormuş. Ama araya savaş girmiş, 1954'te boşanmışlar.

Sonra ayrı hayatlar yaşamış, onlarca yıl birbirleriyle konuşmamışlar bile. 2004 senesinde ise birbirlerini yeniden bulmuşlar... ve Les, geçen Noel'de o meşhur soruyu ikinci kez sormuş Elsie'ye: Benimle evlenir misin?

57 yıllık ayrılık, nikah masasında noktalanmış. BBC muhabiri Danny Savage'ın aktardığına göre Les Harper ve Elsie Dunn, 1941 yılında evlendiklerinde, sonsuza dek aynı yastığa baş koyacaklarını düşünüyorlardı.

Ama İkinci Dünya Savaşı onları da ayırdı, savaştan sonra ayrı yaşamaya başladılar, sonra da boşandılar. Ama dile kolay, tam 57 yıl sonra, kalpleri yeniden birbirleri için atmaya başladı. Çünkü kısa süre önce şimdi 93 yaşında olan Les ile 90 yaşındaki Elsie, ömürlerinde ikinci kez nikah masasına oturdu.

Elsie, yaşadıklarını "Sandalyeye oturdu ve "bir fikrim var!" dedi. Dedim ki "neymiş bakalım o fikir?" "Evlenelim hadi" dedi. Hepsi bu. (Gülüyor) Dönüp "harika olur doğrusu" dedim." diye anlatıyor.

Peki Les'in içinde, aslında gizli bir romantik mi saklı? Les, bu soruya pek değil diye yanıt verirken Elsie, dizlerinin üzerine çöküp evlenme teklif etmediğini, zira Les'in dizlerinin üzerine çökecek hali olmadığını söylerken gülüyor: "Öyle dizlerinin üzerine filan çökmedi, (gülüyor) Dizlerinin üzerine çökemiyorsun değil mi? hiç sanmam!"

Çiftin ilk düğünlerinde, yani bundan yetmiş yıl önce yanlarında olan nedimeleri de ikinci düğünde yanlarında yer almış.

Elsie ve Lez'in 13 yıllık evliliğin ardından boşandıkları 1954 senesinde Oscar ödüllü aktris Audrey Hepburn Mel Ferrer'la evlendi, aynı yılın yaz aylarında İkinci Dünya Savaşı sonrası karneyle gıda dağıtımı sona erdi.

Geçen zaman içinde dünya sayısız evliliğe boşanmaya, afete, savaşa, barışa tanık oldu. Ama Elsie ve Lez, uzun ömürlerinde ikinci kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...