Böyle konser görülmedi!

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın 23-25 Nisan arasında Maslak TIM Center'da vereceği dört sihirli "Disney Konseri" çocuklarınız için görsel ve işitsel bir şölen olacak.

20.04.2010 - 15:09

Böyle konser görülmedi!

Doğuş Grubu ve Walt Disney Türkiye Ofisi Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın (DÇSO) Çocuk Bayramı'nda vereceği dört özel konser, Disney'in efsane filmlerinin müzikle senkronize edilmiş animasyon görüntüleri eşliğinde gerçekleşecek.

Maslak TIM gişelerinde ve Biletix'te satışa çıkan 'Disney Konseri' biletlerinde son koltuklar için acele edin…

"FİLMLERDEN SİHİRLİ MÜZİKLERLE DÜNYAYI GEZİYORUZ"
Geçen yıl yüzlerce ailenin Disney'in senfonik dünyasıyla tanıştığı ve tüm biletleri satılan konserlerin başarısının ardından, bu yılki konserlerin teması 'Filmlerden Sihirli Müziklerle Dünyayı Geziyoruz' olarak belirlendi.

Bu konserlerle aileler, 'Mulan' ve 'Alaaddin' gibi klasiklerden, 'Pirates of the Caribbean' ve 'High School Musical' gibi en yeni filmlerle müzikal bir yolculuğa çıkacaklar.

SÜRPRİZ BİR SANATÇI VAR
Doğuş Grubu'nun sosyal sorumluluk platformu Doğuş Çocuk bünyesinde, Şef ve Genel Müzik Direktörü Prof. Rengim Gökmen yönetiminde kurulan DÇSO, Türker İnanoğlu Maslak TİM Center'da 23 Nisan'da bir, 24 ve 25 Nisan tarihlerinde ikişer konserle  toplam 4 kez sahne alacak. Son konsere ise sürpriz bir sanatçı katılacak.

Türkiye'nin en genç orkestrası DÇSO'nun bu 23 Nisan'da da çocuklara unutamayacakları bir deneyim yaşatacaklarını belirten Doğuş Holding Kurumsal İletişim Bölüm Müdürü Deniz Bayel Feyizoğlu, "Türkiye'nin tek ulusal çocuk orkestrası olan DÇSO'yu bu özel günde çocuklarla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklar bu yıl ikinci kez Disney müziklerini kendi yaşıtları olan yetenekli müzisyenlerden dinlemenin heyecanını yaşayacaklar" dedi.

ÇOCUKLAR BU BÜYÜLÜ PERFORMANSTAN ÇOK ETKİLENECEK
The Walt Disney Company Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs Ülke Müdürü Sinan Ceylan ise "Geçen yılki konserlere gösterilen olağanüstü ilgiden sonra 'Disney Konserleri' deneyimini yeniden Türkiye'ye taşımak için DÇSO ile birlikte çalışma konusunda çok heyecanlıyız. Bu konserler, çocuklara ve ailelere yüksek kaliteli eğlence sunma geleneğimizi devam ettiriyor. Çocuklarımızın bu büyülü performanslardan çok etkileneceklerini umuyoruz."dedi.

Performanslar öncesinde düzenlenen özel kamplar aracılığıyla DÇSO'nun genç müzisyenlerinin müzikal ve sosyal gelişimlerine destek veriliyor. 'Disney Konserleri' için 17-25 Nisan tarihleri arasında kampa girecek olan orkestra, Prof. Rengim Gökmen ve şef yardımcıları eşliğinde müzikal çalışmalarını geliştirecek.

'Disney Konserleri' geçtiğimiz iki yıl içinde dünyanın 8 ülkesinde 28 orkestra tarafından sahnelendi. Bu yıl Walt Disney Studio arşivinden seçilen ve Disney Music Publishing tarafından sağlanan klasik senfonik eserler, Disney'in efsanevi filmlerinin müzikal mirasını kutlamak için Türkiye'de ikinci kez seyirciyle buluşacak. 

KONSER TARİHLERİ ŞÖYLE
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası; 23 Nisan Cuma akşamı saat 20.00, 24 Nisan Cumartesi günü saat 16.00, 25 Nisan Pazar günü ise saat 12.00 ve 16.00'da çocuklara muhteşem bir şölen sunacak.

Konserin bilet fiyatları ise; birinci kategori (Salon) için 30 TL, ikinci kategori (Salon) için 25 TL ve balkon için 20 TL olarak belirlendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...