Brunei Sultanı saçını 37. 500 liraya kestiriyor

Sultan, 16 yıllık İngiliz berberini bu ay başında Brunei'ye getirdi. Ancak domuz gribi salgınından korkan Sultan, astronomik ücretler ödeyerek berberinin yolcularla temas etmeden seyahat etmesini sağladı.

Anadolu Ajansı 25.08.2009 - 16:02

Brunei Sultanı saçını 37. 500 liraya kestiriyor

Dünyanın en zengin insanlarından Brunei Sultanı'nın saçını 15 bin sterline (yaklaşık 37 500 TL) kestirdiği bildirildi.

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre, Sultan, 16 yıldır saçını kestirdiği Londra'nın Dorchester Oteli'nin berberi Ken Modestou'yu bu ay başında Brunei'ye getirdi. Ancak domuz gribi salgınından korkan Sultan, 11 bin sterlin (27 bin 500 TL) ödeyerek, berberinin uçakta diğer yolcularla temas etmeden lüks mevkide seyahat etmesini sağladı.

Sultan, normalde bir müşteriden 30 sterlin (75 TL) alan ve Brunei gitmek için 11 bin kilometre yolculuk yapan Modestou'ya saç kesimi için her seferinde binlerce sterlin ödüyor. Modestou ile Dorchester Oteli'nde çalışan George Kadi de yaptığı açıklamada, "Ken 16 yıldır Sultan'ın saçlarını keser. 3-4 haftada bir düzenli Brunei'ye gider. Sultan ona birinci mevkiden 9 bin sterlinlik bilet alır. Her şeyini öder, otelini, lüks yemeğini. Tipik bir 'sadece şurayı imzalayın' durumu" diye konuştu. Kadi, kişisel serveti 12 milyar dolar olarak tahmin edilen Sultan'ın Modestou'ya "içi para dolu kalın bir zarf" verdiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...