Bu adamı ancak helikopter kaldırır

Yeme bağımlılığı olduğu için kendi başına diyet yapamayan Mason'ı tedavi etmek isteyen doktorlar onu hastaneye nasıl götüreceğini düşünüyor.

20.10.2009 - 12:11

Bu adamı ancak helikopter kaldırır

Dünyanın en ağır adamı Paul Mason'ı tedavi etmek için bir kliniğe götürmek isteyen doktorlar çözümü Chinhook model askeri bir helikopteri kullanmayı düşündü. Eski bir mühendis olan 455 kiloluk Mason'ın kilolarından kurtulmak için gelecek haftalarda ameliyat olması bekleniyor.

Devlet sağlık Hizmetleri yetkilileri Mason'ı Sussex'te bulunan ve Ipswich'teki evine yaklaşık 250 kilometre uzaklıktaki hastaneye nasıl götüreceklerine karar vermeye çalışıyor. Yetkililer helikopter seçeneğinden vazgeçtiklerini onun yerine güç takviyesi yapılmış bir ambulans kullanmaya karar verdiklerini açıkladı.

Mason'ın yeme bağımlılığı olduğu için doktorlar, 48 yaşındaki adamın kendi başına diyet yapamayacağını düşünüyor. Mason bir keresinde günde 20 bin kalori aldığını itiraf etmişti. Normalde ortalama yetişkin bir erkek günde 2 bin 500 kalori alıyor.

Sağlık Hizmetleri'nden bir sözcü, "Bu hasta süper obez sınıfına giriyor. Muhtemelen özel bir ambulansla taşınacak. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştık dolayısıyla en önemli şey hastanın onuruna ya da güvenliğine bir zarar vermeden onu taşıyabilmek" açıklamasını yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...