Bu iskelet hangi hayvana ait?

Eski evini yıktı, temelinden iki ayaklı bir hayvan ve yavrusuna ait fosil kalıntısı çıktı...

20.05.2011 - 15:29

Bu iskelet hangi hayvana ait?

DHA'nın haberine göre; Rize’nin Pazar İlçesi Aktaş Köyü’nde yaşayan Cihan Yılmaz, tarihi evini yıkıp yerine yeni ev yapmaya karar verdi. Evin temelinde kazı yapan Yılmaz, bir havan ve yavrusuna ait iki fosil kalıntısı buldu.

İki ayaklı olduğunu belirttiği fosilin fotoğrafını çekerek ilgili bazı kurumlara yolladığını ancak ne tür bir hayvana ait olduğu yönünde bir sonuç alamadığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

"Eski evimizi yıkıp yerine yenisini yapmak istedik. Yaptığımız kazı sırasında böyle bir hayvan iskeleti ve onun yavrusu sandığımız diğer bir iskeletle karşılaştık. Bu iskeletin fotoğrafın çekip İstanbul’a bir müzeye yolladım. Oradaki kişiler bunun fotomontaj olduğunu, böyle bir şeyin olamayacağını söylediler ve bana inanmadılar. Köyde de göstermediğim kimse kalmadı. Herkes iki ayaklı böyle bir hayvan olmadığını söylüyor. Burada daha başka tarihi şeyler de çıkabilir. Onun için evi yapmadan gelip yetkililerin incelemesini istiyorum."

Bu arada köyde fosili gören vatandaşların hayvanın dinozor olduğunu iddia ettiği öğrenildi. Yılmaz’ın fosil kalıntısını evinde sakladığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...